Azərbaycan və Ermənistan qısa müddətdə Sülh Sazişi üçün əlavə səylər barədə razılığa gəlib
Azərbaycan və Ermənistan mümkün qısa müddət ərzində Sülhün və dövlətlərarası münasibətlərin təsis edilməsi haqqında Sazişin yekunlaşdırılması üçün əlavə səylərin göstərilməsi barədə razılığa gəliblər.
Report xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyanın ABŞ dövlət katibi Antoni Blinkenin təşəbbüsü və iştirakı ilə Nyu-Yorkda keçirilən görüşünə dair yayılan rəsmi məlumatda deyilir.
Bildirilir ki, Azərbaycan və Ermənistan tərəfləri görüşü təşkil etdiyinə görə dövlət katibinə minnətdarlıq bildiriblər.скачать dle 11.3

Азербайджан и Армения приложат дополнительные усилия для подписания мирного соглашения
Азербайджан и Армения договорились приложить дополнительные усилия для заключения Соглашения об установлении мира и межгосударственных отношений в максимально короткие сроки.
Как передает report об этом говорится в официальной информации, распространенной по итогам встречи министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова и министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна в Нью-Йорке по инициативе и при участии госсекретаря США Энтони Блинкена.
Отмечается, что азербайджанская и армянская стороны выразили благодарность госсекретарю за организацию встречи.скачать dle 11.3