Bulvar büdcəsində olan pullar necə mənimsənilib?
Dənizkənarı Bulvar İdarəsi İdarə Heyətinin sabiq sədri İlqar Mustafayev bir neçə gün əvvəl korrupsiya cinayətinə görə həbs edilib. Ötən gün onun 2 milyon manatdan bir qədər artıq mənimsəmədə ittiham olunduğu barədə də məlumat yayılıb.
"Qafqazinfo"nun əldə etdiyi digər məlumata görə, sözügedən yeyinti məbləği istintaqın ilkin araşdırmasının nəticəsidir. İ.Mustafayevin qanunsuz əməlləri nəticəsində dövlətə dəymiş ziyanın həcmi daha çoxdur.
Bununla bağlı istintaq orqanı artıq yeni dəlil və sübutlar aşkar edib. Hazırda həmin materiallar tədqiq olunur. Ehtimal odur ki, ibtidai istintaqın gedişində təqsirləndirilən şəxsə yenidən ittiham elan ediləcək. Bundan sonra dövlətə dəymiş ziyanın dəqiq məbləği də aydın olacaq.
Məlumata əsasən, İlqar Mustafayevin cinayət işindəki çoxsaylı epizodlardan biri bulvar ərazisində parkinqlərin quraşdırılması ilə bağlıdır. Bu epizodda dövlətin qanunla qorunan mənafeyinə xələl gətirən hərəkətlərlə külli miqdarda vəsait kənarlaşdırılıb.
Digər bir epizodda isə təmir-quraşdırma işləri adı altında mənimsənilər pullardan söhbət gedir.
Qeyd edək ki, bir müddət əvvəl Hesablama Palatası Dənizkənarı Bulvar İdarəsində yoxlama aparıb. Nəticədə qanun pozuntusu ilə müşayiət edilən xüsusilə külli miqdarda pul vəsaitinin bilinməyən yerlərə sərf edildiyi üzə çıxıb. Məhz bundan sonra Baş Prokurorluğa müraciət edilib.скачать dle 11.3

Как были присвоены деньги из бюджета Управления Приморского бульвара?
Бывший председатель правления Управления Приморского бульвара Ильгар Мустафаев был арестован несколько дней назад по обвинению в коррупции. Как стало известно вчера, сумма присвоенных им средств составляет чуть более 2 млн манатов.
Однако, по данным Qafqazinfo, озвученная сумма хищений - лишь результат предварительного следствия. Реальный ущерб, нанесенный государству в результате противоправных действий И.Мустафаева, значительно выше.
Следственные органы уже обнаружили новые доказательства и улики, которые сейчас изучаются. Вероятно, в ходе предварительного следствия обвиняемому будет предъявлено новое обвинение, после чего станет ясен точный размер ущерба, нанесенного государству.
Согласно информации, одним из многочисленных эпизодов в уголовном деле Мустафаева является организация парковок на территории бульвара. В результате действий, нарушающих охраняемые законом интересы государства, была присвоена крупная сумма средств.
Другой эпизод касается хищений под видом ремонтно-строительных работ.
Ранее Счетная палата провела проверку в Управлении Приморского бульвара, выявив нарушения закона и нецелевое расходование особо крупных сумм. После этого было направлено обращение в Генпрокуратуру, которая возбудила уголовное дело.скачать dle 11.3