"BakıKart" tətbiqindəki pullar geri qaytarılacaq? - RƏSMİ CAVAB
Artıq bir aydan çoxdur ki, "BakıKart"ın mobil tətbiqində yaranan nasazlıq aradan qaldırılmayıb. Vətəndaşlar hesablarında olan pulların silinməsi ilə bağlı narahatlıq keçirirlər.
Baku.ws bununla bağlı Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinə (AYNA) ünvanlayıb.
Qurumun mətbuat xidmətindən sorğuya cavab olaraq bildirilib ki, nasazlığın aradan qaldırılması ilə bağlı proses davam edir:
"BakıKart" tətbiqində yaranan texniki nasazlığın aradan qaldırılması istiqamətində işlər davam etdirilir. Sərnişinlərdən ictimai nəqliyyatda ödəniş üçün müvəqqəti olaraq "BakıKart" kartlarından və mövcud digər alternativlərdən istifadə etməyi xahiş edirik.
Qeyd edək ki, vətəndaşların hesabları və oradakı vəsait silinməyib. Tətbiq işə salındıqdan sonra hesablara yatırılan vəsaitdən istifadə etmək mümkün olacaq".скачать dle 11.3

BakıKart не работает: как вернуть деньги на счёт приложения?
Уже более месяца не устранена неисправность в мобильном приложении BakıKart. Граждане обеспокоены списанием денег со своих счетов.
В связи с этим Baku.ws обратился в Агентство наземного транспорта Азербайджана (AYNA).
В ответ на запрос в пресс-службе структуры сообщили, что работы по устранению технической неисправности в приложении BakıKart продолжаются.
"Просим пассажиров временно использовать карты BakıKart и другие доступные альтернативы для оплаты проезда в общественном транспорте.
Отметим, что счета граждан и средства на них не списаны. Как только приложение возобновит работу, пользователи смогут использовать все средства, внесенные на счета", - говорится в сообщении агентства.скачать dle 11.3