Göyçayda narkotiklərin təsiri altında avtomobil idarə edənlər saxlanılıblar
Göyçay Rayon Polis Şöbəsinin Dövlət Yol Polisi Bölməsinin əməkdaşlarının həyata keçirdikləri profilaktik tədbirlər zamanı narkotiklərin təsiri altında avtomobil idarə edən sürücülər saxlanılıblar.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan verilən məlumata görə, VAZ-2104 markalı avtomobilin sürücüsü Elçin Abdullayev və VAZ-2106-nın sürücüsü Cavid Yusifov yol hərəkəti qaydalarını pozduqları üçün onlara "saxla" işarəsi verilib.
Yoxlama zamanı sürücülərin narkotik vasitə qəbul etmələrinə dair şübhə yarandığından onlar tibbi müayinədən keçiriliblər.

В Гёйчае задержали водителей, управлявших автомобилем под воздействием наркотиков
Сотрудники отделения Государственной дорожной полиции Гёйчайского районного отдела полиции в ходе профилактических мероприятий задержали водителей, которые управляли автомобилем в состоянии наркотического опьянения.
Как сообщили в шекинской региональной группе пресс-службы МВД, водители автомобилей ВАЗ-2104 Эльчин Абдуллаев и ВАЗ-2106 Джавид Юсифов были остановлены за нарушение правил дорожного движения.
Из-за возникших в ходе проверок подозрений водители были направлены на медосвидетельствование.
По итогам обследования было установлено, что оба водителя действительно принимали наркотики. Собранные в отношении указанных лиц материалы были направлены в суд для дачи их деяниям правовой оценки.скачать dle 11.3