Daha bir ölkə "Telegram"a qarşı mövqeyini sərtləşdirir
Qeyd olunur ki, respublika Prezidenti Yun Sok-Yel cinsi xarakterli cinayətlərin daha hərtərəfli araşdırılmasına çağırıb. Dövlət başçısı mediada "Telegram"da koreyalı qadınların iştirakı ilə açıq-saçıq foto və videolara rast gəlinməsi barədə yazılan xəbərlərə belə münasibət bildirib:
"Bu, anonimliyin qorunmasına əsaslanan texnologiyanın istismarıdır. Bu, açıq-aydın cinayətdir" ,- Yun Sok-Yel bildirib.
Agentlik vurğulayıb ki, Koreya Rabitə Standartları Komissiyası çərşənbə günü cinsi istismarlarla mübarizə üçün iclas keçirməyi planlaşdırır.
Qeyd edək ki, Hindistan siyasətçiləri də mesencer üzərində nəzarəti gücləndirməyə çağırırlar. Tətbiq qəsb və qumar kimi cinayət fəaliyyətləri ilə əlaqəli olduğu üçün bloklana bilər.
Xatırladaq ki, "Telegram"ın yaradıcısı Pavel Durov avqustun 24-də Paris hava limanında saxlanılıb. Fransa polisinin məlumatına görə, o, mesencer vasitəsilə həyata keçirilən qanunsuz hərəkətlərin ortağıdır. Fransada iş adamını 20 ilə qədər həbs gözləyir.скачать dle 11.3

28.08.2024 11:44 987
Отмечается, что президент республики Юн Сок Ель призвал тщательнее расследовать преступления сексуального характера. Так глава государства отреагировал на публикации в СМИ, где сообщалось о том, что в мессенджере можно встретить откровенные фото и видео с участием корейских женщин.
"Это эксплуатация технологий с опорой на защиту анонимности. Это явное уголовное преступление", - сказал Юн Сок Ель.
Агентство подчеркивает, что комиссия по стандартам связи Кореи планирует в среду провести совещание по противодействию сексуальным дипфейкам.
Основателя Telegram Павла Дурова задержали в парижском аэропорту 24 августа. По версии французской полиции, он является соучастником противозаконных действий, совершенных через мессенджер. Во Франции бизнесмену грозит до 20 лет тюрьмы.скачать dle 11.3