Lavrov Paşinyanın Zəngəzurdan keçən kommunikasiyaların açılması barədə razılaşmanı sabotaj etdiyini bildirib
19.08.2024 19:23 1 212
"Paşinyan Qarabağ üzrə üçtərəfli razılaşmaları sabotaj edir".
APA xəbər verir ki, bunu Bakıda səfər olan Rusiya xarici işlər naziri Sergey Lavrov Rusiyanın "Birinci Kanalı"na açıqlamasında deyib.
“Təəssüf ki, Ermənistanın Sünik bölgəsindən (Zəngəzur-red.) keçən kommunikasiyalara gəlincə, altında baş nazir Paşinyanın imzası duran sazişi sabotaj edən məhz Ermənistan rəhbərliyidir. Belə bir mövqenin məntiqinin nə olduğunu anlamaq çox çətindir. Amma mən əminəm ki, üçtərəfli görüşlər çərçivəsində, üçtərəfli sənədlərdə qoyulan təməl tam şəkildə aktual olaraq qalır”, - Lavrov deyib.

Лавров заявил, что Пашинян саботирует договоренности об открытии коммуникаций через Зангезурский коридор
19.08.2024 19:23 1 197
Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров заявил, что премьер-министр Армении Никол Пашинян саботирует трехсторонние договоренности по Нагорному Карабаху между Россией, Арменией и Азербайджаном.
Как передает АПА, об этом он заявил в интервью Первому каналу.
«К сожалению, в том, что касается коммуникаций через Сюникский район Армении, именно армянское руководство эту договоренность, под которой стоит подпись премьера Пашиняна, саботирует. Очень трудно понять, в чем заключается смысл такой позиции. Но я убежден, что основа, заложенная в рамках трехсторонних встреч, в трехсторонних документах, она в полной мере сохраняет актуальность», — сообщил Лавров Первому каналу.