Avtobusun aşması zamanı ölən 18 yaşlı Məryəmin FOTOLARI
oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, o, Azərbaycan Dövlət Texniki Universitetinin 1-ci kursunu bitirib. Sumqayıt şəhər 24 nömrəli tam orta məktəbin şagirdi olmuş 2006-cı il təvəllüdlü Məryəm Maqsud qızı Ağayeva 2023-cü ildə buraxılış imtahanında yüksək nəticə göstərənlərin sırasında yer alıb. Mərhum 600-dən çox bal toplayaraq tələbə adını qazanıb.
Qeyd edək ki, Nazim Hüseynovun idarə etdiyi "Neoplan" markalı, 99-JH-667 dövlət nömrə nişanlı avtobusla onun qarşısındakı eyni istiqamətdə, Bakıdan Sumqayıta gedən Adil Yunisovun idarə etdiyi 42 nömrəli, ISUZU markalı, 50-DO-539 dövlət qeydiyyat nişanlı avtobusun toqquşması nəticəsində ISUZU yoldan çıxaraq aşıb. Hadisə zamanı bir nəfər ölüb, 18 nəfər yaralanıb.

Распространились снимки погибшей при столкновении автобусов 18-летней девушки - ФОТО
Погибшая 2 августа в результате дорожно-транспортного происшествия Марьям Агаева (2006 г.р.) была студенткой.
Она перешла на 2-й курс Азербайджанского технического университета.
По имеющимся сведениям, в 2023 году М.Агаева, окончившая среднюю школу №24 города Сумгайыт, вошла в число абитуриентов, продемонстрировавших высокие результаты на экзаменах. Сообщается, что она поступила в вуз, набрав более 600 баллов.
Напомним, что в ходе аварии автобус Neoplan под управлением Назима Гусейнова столкнулся с автобусом марки ISUZU, за рулем которого находился Юнисов Адиль. Водитель ISUZU потерял управление, после чего транспортное средство съехало с дороги и перевернулось. В результате аварии один человек погиб, 18 получили ранения.