Yevlax sakinlərindən qanunsuz silahlar aşkarlanaraq götürülüb
xəbər verir ki, bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Bərdə regional qrupu məlumat yayıb.
Bildirilib ki, Yevlax Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən rayon sakinlərində olan qanunsuz silahların yığılması istiqamətində tədbirlər davam etdirilir. Son aylarda keçirilən tədbirlərlə müvafiq sənədləri olmayan 20 ov silahı aşkarlanaraq götürülüb.
Bundan əlavə, polis əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlər nəticəsində mülki silahın saxlanılması və daşınması ilə bağlı qayda pozuntusuna yol verən 8 nəfər də müəyyən edilib.
Aşkarlanan qayda pozuntuları ilə əlaqədar İnzibati Xətalar Məcəlləsinin müvafiq maddələrinə əsasən protokollar tərtib olunub.скачать dle 11.3

У жителей Евлахского района конфисковано незаконное оружие
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на бардинскую региональную группу пресс-службы Министерства внутренних дел (МВД).
Сотрудники райотдела полиции продолжают мероприятия по изъятию незаконного оружия у местного населения. В ходе мероприятий, проведенных за последние месяцы, было обнаружено и изъято 20 охотничьих ружей без соответствующих документов.
Кроме того, были выявлены восемь человек, нарушивших правила хранения и транспортировки гражданского оружия.
В связи с выявленным нарушениям правил были составлены протоколы по соответствующим статьям Кодекса Азербайджанской Республики об административных проступках.