Qaradağ sakinlərini ölümlə üz-üzə qoyan yol - VİDEO
Qaradağ rayonu, Salyan şosesi 22 kilometr adlanan ərazidə nə avtobus dayanacağı ,nə də piyada keçidi var.
Vətəndaşlar bildiriblər ki, hər gün həyatlarını təhlükəyə ataraq yüksək sürətlə hərəkət edən avtomobillərin arasından keçirlər və dayanacaq olmadığı üçün uzaq məsafədə yolu qət etməli olurlar.
Hətta dəfələrlə sözügedən ünvanda yol-nəqliyyat hadisəsi xəsarət və ölümlə nəticələnib.
Məsələ ilə bağlı Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin (AYNA) mətbuat katibi Tural Orucov bildirib ki, Qaradağ Qaz Emalı Zavodundan 200 metr aralıda avtobus dayanacaq məntəqəsi mövcuddur. Yolun əks istiqamətində dayanacaq məntəqəsinin yaradılması üçün yolda piyada keçidi olmalıdır. Ərazidə müxtəlif səviyyəli yeraltı və yerüstü keçidinin təşkili üçün aidiyyəti quruma müraciət olunmalıdır. Daha sonra yolun əks istiqamətindəki dayanacaq məntəqəsinin yaradılması məsələsinə baxıla bilər.

В Баку пешеходы подвергаются опасности из-за отсутствия пешеходного перехода на дороге - ВИДЕО
На 22-м километре Сальянского шоссе в Гарадагском районе Баку нет ни автобусной остановки, ни пешеходного перехода.
Граждане жалуются, что каждый день рискуют жизнью, переходя скоростную трассу, а из-за отсутствия здесь остановки вынуждены преодолевать большие расстояния.
Было подчеркнуто, что дорожно-транспортные происшествия на этом участке неоднократно заканчивались травмами пешеходов и даже летальными исходами.
Пресс-секретарь Агентства наземного транспорта Азербайджана (AYNA) Турал Оруджов заявил, что в 200 м от Гарадагского газоперерабатывающего завода имеется автобусная остановка.
"Для создания на противоположной стороне дороги остановки должен быть пешеходный переход. А для строительства подземного или надземного пешеходного перехода на этой территории необходимо обратиться в соответствующую структуру. Только после этого можно будет рассмотреть вопрос о создании остановки", - отметил он.