18.07.2024 12:23 2 430
Belə ki, Tarzan Şamilov rayonda "Kürd Amo" kimi tanınan, 1984-cü il təvəllüdlü Əhməd Ərəbovu şəxsi münasibətlər zəminində mübahisəyə görə avtomobili ilə vurub, daha sonra onun üstündən keçib.
Ə.Ərəbov ölüb, T.Şamilov isə hadisə yerindən qaçıb.
Əldə etdiyimiz məlumata görə, T.Şamilovla Ə.Ərəbov arasında mübahisə torpağa görə olub. Hadisədən bir müddət əvvəl tərəflər kənddə dava ediblər.
Qeyd edək ki, Ə.Ərəbovun məhkumluğu olub. O, narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsi maddəsi ilə üç il müddətində həbs həyatı yaşayıb.
Hadisə günü T.Şamilov öz avtomobili ilə əvvəlcə Ə.Ərəbovun maşınını arxadan vurub. Ə.Ərəbov avtomobilindən enəndə isə T.Şamilov onu maşını ilə vurub və üstündən keçib.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Gəncə regional qrupunun baş inspektoru, polis mayoru Eşqin Qasımov oxu.az-a bildirib ki, Goranboy Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri müvafiq tədbirlər nəticəsində qəza törədərək hadisə yerindən yayınan T.Şamilov saxlanılaraq istintaqa təhvil verilib.

В Азербайджане мужчина сбил родственника и переехал его - ФОТО
Тарзан Шамилов из-за конфликта на почве личных отношений сбил на автомобиле известного в районе как "Курд Амо" Ахмеда Арабова (1984 г.р.), а затем переехал его.
А.Арабов скончался, а Т.Шамилов скрылся с места происшествия.
Согласно информации, конфликт между Т.Шамиловым и А.Арабовым возник из-за участка земли. Незадолго до инцидента стороны подрались в селе.
Отметим, что А.Арабов ранее был судим. Он провел три года в тюрьме за незаконный оборот наркотиков.
В день инцидента Т.Шамилов сначала ударил сзади автомобиль А.Арабова. Когда Ахмед вышел из транспортного средства, Тарзан сбил его и переехал.
Главный инспектор гянджинской региональной группы пресс-службы Министерства внутренних дел, майор полиции Эшгин Гасымов сообщил oxu.az, что в результате соответствующих мероприятий, проведенных сотрудниками Гёранбойского районного отдела полиции, Т.Шамилов задержан и передан следствию.