Azərinin "bozqurd" işarəsinə Ərdoğandan REAKSİYA - VİDEO
Türkiyədə Prezident Sarayında 15 İyul - Demokratiya və Milli Birlik Günü münasibətilə keçirilən tədbir azərbaycanlı məşhur müğənni Azərinin "Çırpınırdı Qara dəniz" mahnısı ilə yekunlaşıb.
ın "TRT Haber"ə istinadla verdiyi məlumata görə, mahnıdan sonra ifaçı "bozqurd" işarəsi göstərib.
Bildirilir ki, onun bu addımı rəğbətlə qarşılanıb, Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və digər qonaqlar uzun müddət ifaçını alqışlayıblar.
Xatırladaq ki, Türkiyə yığmasının üzvü Merih Demiral Almaniyada keçirilən Avropa çempionatının 1/8 finalının Avstriya millisi ilə matçında "bozqurd" işarəsi göstərdiyi üçün iki oyunluq cəzalandırılıb. O, 1/4 final mərhələsində Niderlanda qarşı matçda oynaya bilməyib. M.Demirala qarşı bu münasibət bir çoxları tərəfindən narazılıqla qarşılanıb.

Реакция Эрдогана на жест "бозгурд", показанный Азерин - ВИДЕО
Мероприятие, проведенное в Президентском дворце в Турции по случаю Дня демократии и национального единства 15 июля, завершилось песней Çırpınırdı Qaradəniz в исполнении известной азербайджанской певицы Азерин.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на TRT Haber, после завершения песни Азерин показала жест "бозгурд" ("серый волк" - ред.), что вызвало овации присутствующих. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган и другие гости долго аплодировали исполнительнице.
Напомним, член сборной Турции Мерих Демирал был дисквалифицирован на два матча за то, что показал вышеупомянутый жест в матче 1/8 финала чемпионата Европы против сборной Австрии. Он не смог сыграть в матче 1/4 финала против Нидерландов. Это решение вызвало недовольство среди многих болельщиков и экспертов, считающих такое наказание несправедливым.скачать dle 11.3