İli köhnə olan avtomobilləri taksi kimi qeydiyyatdan keçirmək mümkündür? - RƏSMİ(VİDEO)
Sosial şəbəkələrədə taksi fəaliyyəti ilə məşğul olmaq istəyənlər üçün maşınları pul ilə qeydiyyatdan keçirən səhifə açılıb. Hətta ili 1995-96 olan nəqliyyat vasitələrini də qeydiyyatdan keçirmək mümkündür. Həmin şəxs etdiyi işə tam zəmanət verdiyini də qeyd edib.
Xezerxeber.az-n məlumatına görə, qeydiyyat edən şəxs deyib ki, müraciət edən vətəndaş ölkəmizdə fəaliyyət göstərən məşhur taksi şirkətlərindən birində çalışa bilər.
Adı çəkilən taksi şirkətindən bildirilib ki, hesabın servislə heç bir əlaqəsi yoxdur. Sistemdə avtomobilin yaşını və qanunun tələblərinə uyğunluğunu izləməyə imkan verən tədbirlər mövcuddur.
Ekspertlər isə xəbərdarlıq edirlər ki, hazırda taksi kimi fəaliyyət göstərə bilməyən şəxslər bu yollarla aldana bilərlər.
Məsələ ilə bağlı Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən (AYNA) bildirilib ki, köhnə olan avtomobillərin taksi fəaliyyəti üçün qeydiyyatdan keçirilməsi ilə bağlı sosial şəbəkə hesabları üzərindən yayılan məlumatlar həqiqəti əks etdirmir. Vətəndaşlara belə elanlara inanmamağı və şəxsi məlumatlarını təqdim etməməyi tövsiyə edirik.

Можно ли зарегистрировать старый автомобиль для работы такси? - ВИДЕО
В социальных сетях появилась страница, на которой гражданам предлагается за деньги зарегистрировать автомобиль для работы такси. Утверждается, что можно зарегистрировать даже транспортные средства 1995-1996 годов выпуска. Гражданам гарантируется "качественное выполнение своих услуг".
Как передает xezerxeber.az, обещается, что по итогу водитель сможет работать в одной из известных таксомоторных компаний страны.
Представители соответствующей таксомоторной компании заявили, что аккаунт не имеет какого-либо отношения к их сервису. Было отмечено, что в системе существуют определенные механизмы, позволяющие отслеживать возраст автомобиля и его соответствие требованиям действующего законодательства.
Эксперты предупреждают, что люди, которые в настоящее время не могут работать таксистами, могут быть обмануты подобного рода способами.
В связи с этим в Агентстве наземного транспорта Азербайджана (AYNA) сообщили, что информация, распространяемая через аккаунты в соцсетях о регистрации старых автомобилей для работы такси, не соответствует действительности.
"Мы рекомендуем гражданам не верить подобного рода объявлениям и не предоставлять кому-либо свои личные данные", - отмечается в сообщении.