AZAL ictimaiyyətə müraciət edib
Son zamanlar sosial şəbəkələrdə "Azərbaycan Hava Yolları" (AZAL) QSC-nin adından saxta reklam kampaniyalarının təşkili halları müşahidə olunur.
Bu barədə "Azərbaycan Hava Yolları" QSC-nin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Qeyd olunur ki, kibercinayətkarlar AZAL-ın adından vətəndaşlara şirnikləndirici şərtlər vəd edir, "investisiya layihəsi"nin təbliğatını apararaq saxta platformalar vasitəsilə sorğudan keçməyə dəvət edirlər.
Bu dələduzluq hərəkətləri vətəndaşlar üçün ciddi maddi itkilərə səbəb ola bilər.
"Azərbaycan Hava Yolları ictimaiyyəti ayıq olmağa və bu cür kampaniyalara inanmamağa çağırır. Vətəndaşlar AZAL-ın fəaliyyəti haqqında məlumatları aviaşirkətin rəsmi mənbələrindən, rəsmi internet saytından və sosial şəbəkələrdəki təsdiqlənmiş hesablarından əldə edə bilərlər.
Əgər fırıldaqçılıq fəaliyyəti ilə rastlaşsanız, AZAL təqdim olunan saxta keçidlərə klikləməməyi, şəxsi məlumatlarınızı verməməyi, dərhal müvafiq hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət etməyi, həmçinin paylaşımları şikayət etməyi tövsiyə edir", - deyə məlumatda qeyd olunur.скачать dle 11.3

AZAL обратился к общественности
В последнее время наблюдаются случаи проведения фальшивых рекламных кампаний в социальных сетях от имени ЗАО Azerbaijan Airlines (AZAL).
Об этом сообщает пресс-служба AZAL.
"Киберпреступники используют название AZAL, обещая гражданам заманчивые условия, распространяя информацию об "инвестиционном проекте" и приглашая проходить опросы на поддельных платформах.
Эти мошеннические действия могут привести к серьезным финансовым потерям для граждан", - говорится в сообщении.
Авиакомпания Azerbaijan Airlines настоятельно призывает общественность быть бдительной и не доверять подобным кампаниям. Граждане могут получать информацию о деятельности AZAL из официальных источников авиакомпании, таких как официальный веб-сайт и подтвержденные аккаунты в социальных сетях.
В случае столкновения с мошенническими действиями AZAL рекомендует не переходить по предоставленным фальшивым ссылкам, не сообщать личные данные, немедленно обратиться в соответствующие правоохранительные органы, а также пожаловаться на данные публикации.скачать dle 11.3