27.05.2024 11:21 1 128
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən verilən xəbərə görə, mayın 26-sı bəzi yerlərdə şimşək çaxıb, arabir yağış yağıb, gecə və səhər əksər rayonlarda hava şəraiti əsasən yağmursuz keçib.
Düşən yağıntının miqdarı Gədəbəydə 6 mm, Zaqatala, Balakəndə 5 mm, Culfa, Şahbuz, Şahdağ, Göygöl, Naxçıvan, Ordubad, Daşkəsən, Şəmkir, Tovuz, Qəbələ, Qobustan, Sabirabad, Cəfərxan, Yardımlıda 4 mm, Bakıda və Abşeron yarımadasında isə 1 mm-dək olub.
Daşkəsən, Göygöl, Şəmkir, Qax, Balakən, Zaqatala, Qrız, Lerik, Pirallahı, Binə, Neft Daşları, Çilov adasında duman müşahidə olunub.
Havanın maksimal temperaturu Bakıda və Abşeron yarımadasında 21-25, Naxçıvan MR-da 21-24, Aran rayonlarında 22-25, dağlıq rayonlarda 13 dərəcəyədək isti olub.скачать dle 11.3

В ряде районов Азербайджана прошли дожди, выпал град - ФАКТИЧЕСКАЯ ПОГОДА
Как сообщили в Национальной службе гидрометеорологии Министерства экологии и природных ресурсов, 26 мая на некоторых территориях временами шли дожди, местами наблюдались грозы, ночью и утром в большинстве районов погода была в основном без осадков.
Количество выпавших осадков в Гедабее составило 6 мм, Загатале и Балакене - 5 мм, Джульфе, Шахбузе, Шахдаге, Гёйгёле, Нахчыване, Ордубаде, Дашкесане, Шамкире, Товузе, Габале, Гобустане, Сабирабаде, Джафархане, Ярдымлы - 4 мм, в Баку и на Абшеронском полуострове - до 1 мм.
В Дашкесане, Гёйгёле, Шамкире, Гахе, Балакене, Загатале, Грызе, Лерике, Пираллахы, Бина, на Нефтяных Камнях и острове Чилов наблюдался туман.
Максимальная температура воздуха в Баку и на Абшеронском полуострове составила 21-25, в Нахчыванской АР - 21-24, низменных районах - 22-25, горах - до 13 градусов тепла.скачать dle 11.3