Almaniyada sinaqoqa hücum hazırlamaqda şübhəli bilinən şəxs həbs edilib
Bu barədə Ştutqart və Karlsrue prokurorluqlarının və Baden-Vürtemberq federal torpağının cinayət idarəsinin birgə bəyanatında bildirilib.
İstintaqın məlumatına görə, Vaynxaym şəhərindən (Baden-Vürtemberq federal torpağı) olan 18 yaşlı türkəsilli Almaniya vətəndaşı tanışı ilə Haydelberqdəki sinaqoqun ziyarətçilərinə bıçaqla hücum etmək planını müzakirə edib.
Mayın 18-də şübhəli şəxs barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib. Onun mənzilində axtarışlar aparılıb. Onunla hücum planını müzakirə edən 24 yaşlı gənc də həbs edilib.скачать dle 11.3

В ФРГ арестовали 18-летнего мужчину по подозрению в подготовке атаки на синагогу
Как передает Median.Az cо ссылкой на ТАСС, об этом сообщается в совместном заявлении прокуратур Штутгарта и Карлсруэ и земельного ведомства по уголовным делам земли Баден-Вюртемберг.
По данным следствия, 18-летний гражданин Германии турецкого происхождения из города Вайнхайм (федеральная земля Баден-Вюртемберг) обсуждал со знакомым планы нападения с ножом на посетителей синагоги в Гейдельберге.
Ордер на арест подозреваемого был выдан еще 18 мая. В его квартире прошли обыски. 24-летний мужчина, с который он обсуждал планы, также был ранее арестован.скачать dle 11.3