Azərbaycan vətəndaşlarının istismara məruz qaldığı ölkələr açıqlanıb - SİYAHI
“Report”un məlumatına görə, bu, İnsan alverinə qarşı mübarizə üzrə Milli Koordinatorun illik məlumatında əksini tapıb.
Belə ki, insan alveri və məcburi əməklə bağlı olan cinayət işləri üzrə müəyyən edilmiş 91 insan alveri qurbanının (90-ı qadın,1-i kişi) hamısı Azərbaycan vətəndaşı olub:
“Onlardan 28-i Türkiyədə, 28-i Rusiyada, 15-i Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində, 10-u Bəhreyn Krallığında, 4-ü Qətərdə, 3-ü İranda,1-i İraqda cinsi istismara, daha 2 nəfəri ölkə daxilində əmək istismarına məruz qalıb”, - məlumatda vurğulanıb.скачать dle 11.3

Названы страны, где граждане Азербайджана подвергались эксплуатации
В прошлом году по уголовным делам, возбужденным по фактам торговли людьми, потерпевшим проходит 91 гражданин Азербайджана.
Как сообщает Report, это отражено в ежегодном отчете Национального координатора по борьбе с торговлей людьми.
Среди них только один мужчина и 90 женщин.
"28 из них подверглись сексуальному насилию в Турции, 28 - в России, 15 - в Объединенных Арабских Эмиратах, 10 - в Королевстве Бахрейн, 4 - в Катаре, 3 - в Иране, 1 - в Ираке, еще 2 - подверглись трудовой эксплуатации на территории страны", - говорится в информации.скачать dle 11.3