16.05.2024 12:20 1 824
Bildirilib ki, həyata keçirilmiş çoxsaylı istintaq və əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində 2003-cü il təvəllüdlü Lənkəran şəhər sakini Elvin İsmayılzadənin martın 1-də Lənkəran şəhəri ərazisində yerləşən evlərdən birində Könül Ağayevanı boğaraq qəsdən öldürməsi, növbəti gün cinayət hadisəsini gizlətmək üçün tanışı Xəyal Səmədovun köməkliyi ilə Könül Ağayevanın meyitini həmin fərdi yaşayış evinin birinci mərtəbəsində basdırmasına əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Könül Ağayevanın meyitinin basdırıldığı yer müəyyən olunaraq prokuror-kriminalistin və ekspertin iştirakı ilə çıxarılıb, iş üzrə zəruri ekspertizalar təyin olunmaqla intensiv istintaq-əməliyyat tədbirləri davam etdirilir.
Faktla bağlı Lənkəran Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb.
Elvin İsmayılzadə polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılaraq istintaqa təhvil verilib və prokurorluq tərəfindən şübhəli şəxs qismində tutulub.
Qeyd edək ki, meyiti tapılan qadın Cəlilabad rayonu, Muğan kənd sakini 2002-ci il təvəllüdlü Könül Ramin qızı Ağayevadır. O, Cəlilabadda kollecdə təhsil alırmış. K.Ağayeva bu ilin martın 2-dən itkin düşüb.скачать dle 11.3

Убийство 22-летней студентки в Лянкяране оказалось умышленным: есть задержанный
Было отмечено, что в результате многочисленных следственных и оперативно-разыскных мероприятий возникли обоснованные подозрения в том, что житель Лянкярана Эльвин Исмайылзаде (2003 г.р.) 1 марта умышленно убил Кенуль Агаеву, задушив ее в одном из частных домов, расположенных, на территории города, а на следующий день, чтобы скрыть факт преступления, с помощью своего знакомого Хаяла Самедова закопал тело девушки на первом этаже того же дома.
Было установлено место захоронения тела К.Агаевой, при участии прокурора-криминалиста и эксперта произведена эксгумация трупа, по делу назначены необходимые экспертизы, продолжаются интенсивные следственно-оперативные мероприятия.
По данному факту в прокуратуре Лянкяранского района возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики.
Э.Исмайылзаде задержан в качестве подозреваемого и привлечен к следствию.
Отметим, что считавшаяся пропавшей без вести 2 марта жительница села Муган Джалилабадского района Кенуль Агаева (2002 г.р.), чье тело было обнаружено 14 мая в подвале дома в Лянкяране, была студенткой 4-го курса Джалилабадского филиала Азербайджанского государственного педагогического университета (АГПУ) по специальности "преподавание азербайджанского языка и литературы".