Beynəlxalq səyyahların işğaldan azad edilmiş ərazilərə səfəri başlayıb
Norveçin beynəlxalq səyahətçilərdən ibarət milli klubu - “Vagaclub”ın 30 nəfərdən ibarət heyətinin işğaldan azad edilmiş ərazilərə səyahəti başlayıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dünya səyyahı Corn Auqestadın rəhbərlik etdiyi səyyahlar Qarabağ və Şərqi Zəngəzurda erməni vandalizminin izləri ilə tanış olacaqlar.
Onlara Ermənistanın mina terroru, Azərbaycan dövləti tərəfindən azad olunmuş ərazilərimizdə aparılan bərpa-yenidənqurma işləri, həyata keçirilən infrastruktur layihələri barədə məlumatlar veriləcək. Eyni zamanda, onlar uzun illər sonra öz doğma yurdlarına qayıdan sakinlərin yaşayışı şəraiti ilə tanış olmaq imkanı qazanacaqlar.
Səyyahların Füzuli, Ağdam, Cəbrayıl, Şuşa, Laçın şəhərlərinə səfərləri nəzərdə tutulub.скачать dle 11.3

Начался визит международных путешественников на освобожденные от оккупации территории
Начался визит делегации Норвежского национального клуба международных путешественников Vagaclub в составе 30 человек на освобожденные от оккупации территории.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, группа во главе с известным путешественником Йорном Аугестадом ознакомится со следами армянского вандализма в Карабахе и Восточном Зангезуре.
Гости будут проинформированы о минном терроре Армении, работах по восстановлению и реконструкции, проводимых на территориях, освобожденных Азербайджанским государством, реализуемых инфраструктурных проектах. В то же время у них будет возможность ознакомиться с условиями жизни местных жителей, вернувшихся в родной край спустя многие годы.