Prezident: “İndi biz sülhə doğru gedirik”
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev mayın 1-də Bakıda işə başlayan “Sülh və qlobal təhlükəsizlik naminə dialoq” mövzusunda VI Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumunun açılış mərasimində çıxışında müharibədən sonra regionda yaranmış vəziyyətdən danışıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı Azərbaycanın çox fəal çalışdığını, Ermənistana sülh sazişi ilə bağlı danışıqları başlamaq təşəbbüsü irəli sürdüyünü, hətta baza prinsiplərini və sülh sazişinin layihəsini hazırladığını vurğulayıb.
Ötən ilin sentyabrında Azərbaycanın suverenliyini tam bərpa etdiyini söyləyən Prezident bundan sonra ölkəmizin siyasi hücumlara məruz qaldığını, buna baxmayaraq, yenə də sülhü təklif etdiyini deyib. Bildirib ki, indi isə biz müsbət tendensiyadayıq, sülhə doğru gedirik.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Сейчас мы движемся к миру
Президент Азербайджана Ильхам Алиев на церемонии открытия VI Всемирного форума по межкультурному диалогу "Диалог ради мира и глобальной безопасности", начавшего работу 1 мая в Баку, в своем выступлении рассказал о ситуации в регионе после войны.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства подчеркнул, что Азербайджан работает очень активно, предложил Армении начать переговоры по мирному соглашению и даже разработал основные принципы и проект мирного соглашения.
Заявив, что Азербайджан полностью восстановил свой суверенитет в сентябре прошлого года, Президент Ильхам Алиев также отметил, что, несмотря на необоснованные политические атаки на нашу страну, Азербайджан все же предложил мир. Он добавил, что сейчас наблюдаются позитивные тренды, и мы движемся к миру.скачать dle 11.3