Qırğızıstan prezidenti Ağdama gedəcək
Qırğızıstan Prezidenti Sadır Japarovun Azərbaycana aprelin 24-25-də baş tutacaq dövlət səfəri çərçivəsində ticari-iqtisadi, mədəni-humanitar sahələrdə əməkdaşlığın dərinləşdirilməsinə yönəlmiş birgə bəyannamə və bir sıra sazişlərin imzalanması planlaşdırılır.
Bu barədə Qırğızıstan Prezidenti Administrasiyasının xarici siyasət şöbəsinin müdiri Muratbek Azımbakiyev bildirib.
“Səfər çərçivəsində Sadır Japarov Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə ikitərəfli danışıqlar aparacaq. Onlar ikitərəfli və çoxtərəfli əməkdaşlığın cari məsələlərini, həmçinin gələcək inkişaf və səmərəli qarşılıqlı fəaliyyətin qurulması perspektivlərini müzakirə edəcəklər”, - o qeyd edib.
Bundan başqa, Dövlətlərarası Şuranın iclası da nəzərdə tutulub.
S.Japarov Ağdamın Xıdırlı kəndində orta məktəbin təməlqoyma mərasimində iştirak edəcək.
Xatırladaq ki, daha əvvəl bu məktəbin Qırğızıstan tərəfindən inşa ediləcəyi barədə məlumat verilmişdi.

Президент Кыргызстана посетит Агдамский район
В рамках государственного визита президента Кыргызстана Садыра Жапарова в Азербайджан, который состоится 24-25 апреля, планируется подписание совместной декларации и ряда соглашений, направленных на углубление сотрудничества в торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах.
Как передают кыргызские СМИ, об этом сообщил заведующий отделом внешней политики Администрации президента Кыргызстана Муратбек Азымбакиев.
"В рамках визита президент Садыр Жапаров проведет двусторонние переговоры с главой Азербайджана Ильхамом Алиевым. Они обсудят актуальные вопросы двустороннего и многостороннего сотрудничества, а также перспективы дальнейшего развития и выстраивания эффективного взаимодействия", - сказал Азымбакиев.
Также планируются проведение заседания межгоссовета.
Жапаров примет участие в закладке капсулы под строительство средней школы в селе Хыдырлы Агдамского района.