Moskvada Azərbaycan-Gürcüstan münasibətləri müzakirə edilib
Azərbaycan Respublikasının Rusiya Federasiyasındakı səfiri Polad Bülbüloğlu İsveçrənin Rusiya Federasiyasındakı Səfirliyində Gürcüstanın maraqları şöbəsinin yeni təyin olunmuş rəhbəri Mamuka Merkviladzeni qəbul edib.
“Report”un məlumatına görə, Azərbaycan səfiri həmkarını belə şərəfli vəzifəyə təyin olunması münasibətilə təbrik edib, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb və Rusiyadakı diplomatik korpusda duayen qismində gördüyü işlər barədə ətraflı məlumat verib.
Görüşdə Azərbaycan və Gürcüstan arasında ikitərəfli münasibətlərə dair müxtəlif məsələlər müzakirə olunub. Tərəflər həmçinin hər iki ölkənin maraq dairəsində olan məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Hər iki tərəf əsrlər boyu davam edən dostluq, mədəni əlaqələr və təkcə qonşu deyil, həm də iki xalq arasında mövcud olan qardaşlıq münasibətlərini xüsusi vurğulayıblar.
Gürcüstanın maraqları şöbəsinin rəhbəri öz növbəsində Polad Bülbüloğluna səmimi qəbula və maraqlı söhbətinə görə təşəkkür edib.
Görüşün sonunda Azərbaycan səfiri həmkarına Heydər Əliyev Fondunun nəşr etdiyi “Qarabağ işğaldan əvvəl və sonra” adlı kitabını hədiyyə edib.скачать dle 11.3

В столице России были обсуждены азербайджано-грузинские отношения
Посол Азербайджанской Республики в РФ Полад Бюльбюльоглу принял вновь назначенного главу отдела интересов Грузии в посольстве Швейцарии в России Мамуку Мерквиладзе.
Как сообщает Report, азербайджанский дипломат поздравил коллегу с назначением на столь почетную должность, пожелав ему дальнейших успехов в своей деятельности, и проинформировал гостя о проводимой работе в качестве дуайена дипкорпуса в России.
На встрече были обсуждены отдельные вопросы, касающиеся двусторонних отношений между Азербайджаном и Грузией. Стороны также провели обмен мнениями по вопросам, представляющим интерес для обеих стран. С обеих сторон была особо отмечена многовековая дружба, культурные связи и не только соседские, но и братские отношения между двумя народами.
Глава отдела интересов Грузии, в свою очередь, поблагодарил П.Бюльбюльоглу за теплый прием и интересную познавательную беседу.
В завершение встречи посол Азербайджана подарил гостю изданную Фондом Гейдара Алиева книгу "Карабах до и после оккупации".скачать dle 11.3