Qazaxıstandan Rusiyadakı vətəndaşlarına XƏBƏRDARLIQ
Qazaxıstan Xarici İşlər Nazirliyinin rəsmi nümayəndəsi Aybek Smadiyarov hazırda Rusiyada olan ölkə vətəndaşlarına xəbərdarlıq edib.
Onun sözlərinə görə, vətəndaşların bütün sənədləri üzərlərində olmalıdır.
Belə ki, Rusiya hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları tərəfindən həmin sənədlərin təqdim edilməsi tələb oluna bilər.
O vurğulayıb ki, ərazisində terror aktı baş verən istənilən dövlət avtomatik olaraq təhlükəsizliyi təmin etmək üçün belə tədbirlər görür.
Smadiyarov əlavə edib ki, indiyədək Rusiyadakı Qazaxıstan vətəndaşları heç bir şikayətlə səfirliyə müraciət etməyiblər.

Казахстан сделал предупреждение своим гражданам в России
Официальный представитель Министерства иностранных дел Казахстана Айбек Смадияров сделал предупреждение гражданам страны, которые сейчас находятся в России.
По его словам, граждане должны иметь при себе все документы на случай, если их попросит предъявить сотрудник правопорядка.
Он подчеркнул, что любое государство, на территории которого происходит теракт, автоматически принимает меры по обеспечению безопасности.
А.Смадияров добавил, что пока граждане Казахстана не обращались в посольство с какими-либо жалобами.