DTX rəisi: “Qarabağdakı separatçı rejim rəhbərlərinin saxlanılması ən böyük uğurlardan biridir”
2023-cü ildə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin əldə etdiyi ən böyük uğurlardan biri Qarabağdakı separatçı-kriminal xunta rejiminin rəhbərlərinin cinayət məsuliyyətinə cəlb edilməsi və onların törətdikləri qanlı cinayətlərinə hüquqi qiymətin verilməsi istiqamətində gördüyü işlərdir”.
xəbər verir ki, bunu Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) rəisi general-polkovnik Əli Nağıyev bu gün Azərbaycan təhlükəsizlik orqanlarının yaradılmasının 105 illiyi münasibətilə keçirilmiş təntənəli tədbirdəki çıxışı zamanı deyib.
“2023-cü ildə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin əldə etdiyi ən böyük uğurlardan biri Müzəffər Ali Baş Komandanın qətiyyətli siyasi iradəsi sayəsində ölkəmizin Qarabağ ərazisində uzun illər kök salmış separatçı-kriminal xunta rejiminin rəhbərlərinin tutularaq cinayət məsuliyyətinə cəlb edilməsi və onların törətdikləri qanlı cinayətlərinə hüquqi qiymətin verilməsi istiqamətində gördüyü işlərdir”, - deyə DTX rəisi bildiribскачать dle 11.3

Али Нагиев: Задержание главарей сепаратистов в Карабахе - один из самых больших успехов СГБ в 2023 году
28.03.2024 22:52 1 650
Задержание главарей сепаратистского режима в Карабахе - один из самых больших успехов, достигнутых Службой государственной безопасности (СГБ) Азербайджана в 2023 году.
Как сообщает oxu.az, об этом сказал глава СГБ генерал-полковник Али Нагиев в ходе выступления на состоявшемся сегодня торжественном мероприятии по случаю 105-летия создания органов безопасности Азербайджана.
"Одним из самых больших успехов, достигнутых СГБ в 2023 году, является проделанная ведомством благодаря решительной политической воле победоносного Верховного главнокомандующего работа по привлечению к уголовной ответственности главарей сепаратистско-криминального режима хунты в Карабахе и даче правовой оценки их кровавым преступлениям", - отметил А.Нагиев.скачать dle 11.3