IX siniflərin buraxılış imtahanının nəticələri nə zaman elan olunacaq? - RƏSMİ
Martın 17-də keçirilən ümumi (9 illik) orta təhsil səviyyəsi üzrə buraxılış imtahanının nəticələrinin yaxın dörd həftə ərzində elan olunması nəzərdə tutulur.
Bu barədə Dövlət İmtahan Mərkəzindən məlumat verilib.
Qeyd olunub ki, hazırda imtahan materiallarının emalı aparılır:
“Yazılı cavab verilməsi tələb olunan açıq tipli tapşırıqların yoxlanılması uzun müddət tələb etdiyindən buraxılış imtahanının nəticələrinin yaxın dörd həftə ərzində elan olunması nəzərdə tutulur”.
Xatırladaq ki, ötən gün imtahanda 46 741 şagirdin iştirakı gözlənilirdi. Bir nəfərdə mobil telefon, bir nəfərdə isə “ağıllı” saat aşkar edildiyi üçün imtahandan xaric edilib və araşdırma aparılır.скачать dle 11.3

Когда будут объявлены результаты выпускного экзамена для IX классов? - ОФИЦИАЛЬНО
Результаты выпускного экзамена по уровню общего (9-летнего) среднего образования, который состоялся 17 марта, будут объявлены в течение ближайших четырех недель.
Отмечается, что в настоящее время проводится обработка экзаменационных материалов.
"Поскольку проверка заданий открытого типа, требующих письменного ответа, занимает много времени, результаты выпускного экзамена планируется объявить в течение ближайших четырех недель", - говорится в сообщении.
Напомним, что в вышеупомянутом экзамене ожидалось участие 46 741 школьника. Один человек был отстранен от участия за попытку воспользоваться мобильным телефоном, еще один - в связи с обнаружением у него "смарт-часов". По указанным случаям проводится расследование.скачать dle 11.3