Gürcüstan parlamentinin nümayəndələri Fəxri və Şəhidlər xiyabanlarını ziyarət ediblər
Gürcüstan parlamentinin Təhsil, elm və gənclər məsələləri üzrə komitəsinin sədri Givi Mikanadzenin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti martın 12-də ulu öndər Heydər Əliyevin məzarını və Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib
AZƏRTAC xəbər verir ki, əvvəlcə Fəxri xiyabana gələn nümayəndə heyəti müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin xatirəsini dərin ehtiramla yad edib, abidəsi önünə gül dəstələri qoyub.
Sonra Şəhidlər xiyabanına gələn qonaqlar Azərbaycanın müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizədə şəhid olan qəhrəman Vətən övladlarının xatirəsinə ehtiramlarını bildirib, məzarları üzərinə gül dəstələri qoyublar.
Sonda Bakının ən hündür nöqtəsindən Azərbaycan paytaxtının mənzərəsini seyr edən nümayəndə heyətinin üzvlərinə Şəhidlər xiyabanının tarixi və şəhərimizdə görülən abadlıq-quruculuq işləri barədə məlumat verilib.скачать dle 11.3

Представители грузинского парламента посетили могилу великого лидера и Аллею шехидов
Делегация во главе с председателем комитета по образованию, науке и делам молодежи парламента Грузии Гиви Миканадзе посетила 12 марта могилу великого лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева и Аллею шехидов.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, прибыв сначала на Аллею почетного захоронения, делегация с уважением почтила память архитектора и основателя современного независимого азербайджанского государства, общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева, возложила цветы к его памятнику.
Затем, прибыв на Аллею шехидов, гости отдали дань уважения памяти героических сынов и дочерей Родины, погибших в борьбе за независимость и территориальную целостность Азербайджана, возложили цветы на их могилы.
Гости полюбовались панорамой нашей столицы с самой высокой точки Баку. Они были проинформированы об истории Аллеи шехидов и проводимых в городе работах по благоустройству и строительству.скачать dle 11.3