“MTN işi”nin əsas fiqurlarından birinin ailəsinin şikayəti qəbul edilmədi
Ləğv edilmiş Milli Təhlükəsizlik Nazirliyinin (MTN) Baş İstintaq İdarəsinin sabiq rəisi Mövlam Şıxəliyevin ailəsi müsadirə edilmiş əmlakların hərraca çıxarılmasına etiraz edir.
“Qafqazinfo”nun məlumatına görə, onun ailə üzvləri qeyd olunan səbəbdən məhkəməyə müraciət ediblər.
Şıxəliyevin həyat yoldaşı Aybəniz Şıxəliyeva, oğlu Elgün Şıxəliyev və qızı Samirə Əliyeva dövlət nəfinə alınmış əmlakların icra məmuru tərəfindən hərraca çıxarılmasından narazıdırlar. Onlar hər biri ayrı-ayrılıqda Nərimanov Rayon Məhkəməsinə müraciət ediblər.
Hakimlər eyni gündə A.Şıxəliyeva və qızı S.Əliyevanın şikayətləri ilə tanış olublar. Hər iki şikayət qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olmadığından geri qaytarılıb.
E.Şıxəliyevin şikayətinə isə bu gün baxılacaq.
Qeyd edək ki, Mövlam Şıxəliyev 12 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Onun 8 milyona yaxın qiymətləndirilən əmlakı müsadirə edilib. O, eyni zamanda Prezidentin sərəncamı ilə general rütbəsindən və dövlət təltiflərindən də məhrum edilib.скачать dle 11.3

Суд отклонил жалобы двух членов семьи экс-генерала МНБ - ПОДРОБНОСТИ
Члены семьи бывшего начальника Главного следственного управления упраздненного Министерства национальной безопасности (МНБ) Мовлама Шихалиева протестуют против выставления на аукцион конфискованного имущества.
Как сообщает Qafqazinfo, они обратились в суд по указанной причине.
Отмечается, что супруга бывшего начальника управления Айбениз Шихалиева, их дети Эльгюн Шихалиев и Самира Алиева недовольны тем, что имущество, изъятое в пользу государства, выставлено на аукцион исполнителем.
Иски всех трех лиц были переданы в отдельное производство судьям Наримановского районного суда.
В тот же день судьи ознакомились с жалобами А.Шихалиевой и С.Алиевой. Обе жалобы были отклонены, поскольку не соответствовали требованиям законодательства.
Жалоба Э.Шихалиева будет рассмотрена сегодня.
Отметим, что Мовлам Шихалиев приговорен к 12 годам лишения свободы. Его имущество стоимостью 8 млн было конфисковано. При этом распоряжением Президента он также был лишен звания генерала и государственных наград.скачать dle 11.3