Azərbaycan diplomatlarının tezliklə İrana qayıtmasına dair razılıq əldə olunub
APA xəbər verir ki, bu barədə İran xarici işlər naziri Hüseyn Əmir-Abdullahian Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Ciddədə keçirdiyi görüşün təfərrüatı barədə jurnalistlərə açıqlamasında bildirib.
İranlı nazir qeyd edib ki, görüş zamanı Azərbaycanın İrandakı səfirliyinin əməkdaşını qətlə yetirən şəxsin məhkəməsinin nəticəsi ilə bağlı müzakirə aparılıb:
“Azərbaycanlı həmkarımla görüşdə Azərbaycanın İrandakı səfirliyinin əməkdaşını qətlə yetirən şəxsin məhkəməsinin nəticəsi ilə bağlı müzakirə apardıq. Azərbaycan Respublikasının diplomatik nümayəndə heyətinin İrana göndərilməsi ilə bağlı yaxın vaxtlarda tədbirlər görülməsi ilə əlaqədar razılıq əldə etdik”.скачать dle 11.3

Иранский министр: Достигнута договоренность о скором возвращении азербайджанских дипломатов в Иран
Как сообщает АПА, об этом заявил министр иностранных дел Ирана Хусейн Амир Абдоллахиан в интервью журналистам, рассказывая о деталях проведенной в Джидде встречи с главой МИД Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
Он отметил, что в ходе встречи был обсужден приговор суда в отношении лица, совершившего террористическую атаку на посольство Азербайджана.
"На встрече с моим азербайджанским коллегой мы обсудили приговор суда в отношении человека, убившего сотрудника посольства Азербайджана в Иране. Мы договорились о принятии в ближайшее время мер в связи с отправкой дипломатической делегации Азербайджанской Республики в Иран", - добавил глава ведомства.скачать dle 11.3