Bakıda oğlunu və gəlinini baltalayan şəxs yenidən hakim qarşısında
Bakıda qəsdən adam öldürməyə cəhddə təqsirləndirilən Mehti İsmayılovun barəsindəki hökmdən kassasiya şikayəti verilib.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, şikayət hakim Ələsgər Novruzovun sədrliyi ilə araşdırılacaq.
Məhkəmənin ilkin hazırlıq iclası martın 5-nə təyin edilib.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə Mehti İsmayılov 14 il müddətə azadlıqdan məhrum edilib. Bakı Apellyasiya Məhkəməsində onun şikayətini təmin olunmayıb.
İttihama görə, hadisə Bakının Maştağa qəsəbəsində qeydə alınıb.
Mehti İsmayılov hadisə zamanı oğlu Rəşadın başından balta ilə zərbə vurub, gəlini Cəmalənin üzünün bir neçə yerində balta zərbələrindən çapıq yaranıb, sol budundan bir neçə yerdən kəsik xəsarətləri alıb.
O, məhkəmədə ifadə verərək oğlu və gəlininin onun arvadını dəfələrlə döyməsindən bezdiyini, buna görə də onların hər ikisini öldürmək istədiyini bildirib.скачать dle 11.3

Обвиняемый в покушении на убийство сына и невестки снова предстанет перед судом
Подана кассационная жалоба на приговор в отношении Мехти Исмайылова, обвиняемого в покушении на убийство в Баку.
Как сообщает рravda.az, жалоба будет рассмотрена под председательством судьи Алескера Новрузова.
Подготовительное заседание суда назначено на 5 марта.
Бакинский суд по тяжким преступлениям приговорил М.Исмайылова к 14 годам лишения свободы. Бакинский апелляционный суд не удовлетворил его жалобу.
Согласно обвинительному акту, инцидент произошел в поселке Маштага города Баку.
Во время инцидента Мехти Исмайылов ударил топором по голове своего сына Рашада, нанес удары по лицу и левому бедру невестке Джамале.
В суде обвиняемый заявил, что ему надоело то, что сын и невестка неоднократно избивали его жену, поэтому он хотел убить их обоих.скачать dle 11.3