Aybəniz Həşimovanın qardaşı HƏBS OLUNDU
Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətindən Oxu.Az-ın sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, keçirilən əməliyyat-axtarış tədbirləri zamanı Gəncə şəhərində qeydiyyatda olmaqla Qubada müvəqqəti kirayə mənzildə yaşayan Şaiq Həşimov saxlanılıb.
O, şəhid ailələrinə, qazilərə və fiziki məhdudiyyəti olan şəxslərə problemlərinin həllinə dair səlahiyyəti olmadığı halda vədlər verərək onlara ümumilikdə 20 100 manat ziyan vurub.
Faktla bağlı Quba Rayon Polis Şöbəsində cinayət işi başlanılıb və məhkəmənin qərarı ilə Şaiq Həşimovun barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.скачать dle 11.3

Брат заслуженной артистки Айбениз Гашимовой заключен под стражу
Стала известна сумма денежных средств, присвоенная братом заслуженной артистки Азербайджана Айбениз Гашимовой.
В ответ на запрос Oxu.Az в пресс-службе Министерства внутренних дел сообщили, что в ходе проведенных оперативно-разыскных мероприятий был задержан Шаиг Гашимов.
Согласно информации, несмотря на то, что мужчина был зарегистрирован в Гяндже, проживал он в съемной квартире в Губе.
Отмечается, что Ш.Гашимов, пообещав семьям шехидов, ветеранам и лицам с ограниченными физическими возможностями решить их проблемы, присвоил в общей сложности 20 100 манатов.
По данному факту в Губинском РОП возбуждено уголовное дело, в отношении Ш.Гашимова решением суда избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.скачать dle 11.3