Məktəblilərin biabırçı görüntüləri ilə bağlı daha bir RƏSMİ AÇIQLAMA - VİDEO
“Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi məktəblilərin qeyri-etik görüntüləri ilə bağlı məsələni nəzarətə götürüb”.
Bu barədə qurumun rəsmisi Teymur Mərdanoğlu məlumat verib.
O qeyd edib ki, hüquq-mühafizə orqanlarında iş aparılır:
“Hazırda araşdırma gedir, iş üzrə ekspertiza təyin olunub. Araşdırmaların nəticəsindən asılı olaraq müvafiq tədbirlər görüləcək”.
Qeyd edək ki, hadisə ilə bağlı Bakı Şəhər Təhsil İdarəsi də açıqlamasında paytaxtdakı 156 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdinin (müvafiq səbəblərə görə adı qeyd olunmur) 2023-cü ildə məktəbin IX sinfindən məzun olmuş qıza qarşı məktəbdən kənarda etdiyi uyğunsuz hərəkətlər ilə bağlı məsələnin nəzarətə götürüldüyünü qeyd edib.
Xatırladaq ki, görüntülərdə yeniyetmə qız digərinin alnına ədəbsiz söz yazaraq onun başında yumurta qırır. Digəri isə qayçı ilə qızın saçını kəsir.
Əldə etdiyimiz məlumata görə, görüntülərdə məktəbliyə qarşı ədəbsiz hərəkət edənlərdən biri hazırda sözügedən məktəbdə təhsil alır.

Очередное ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ в связи с безобразным поведением школьниц - ВИДЕО
Государственный комитет по проблемам семьи, женщин и детей взял под контроль вопрос с кадрами неэтичного поведения школьниц.
Об этом сообщает Median.Az со ссылкой на сотрудника структуры Теймура Марданоглу.
Он отметил, что в правоохранительных органах в связи с этим ведется работа.
"В настоящее время проводится расследование, назначена экспертиза. По результатам следствия будут приняты соответствующие меры", - сказал представитель комитета.
Отметим, что в связи с инцидентом Управление образования города Баку также заявило, что взяло под контроль вопрос по поводу неадекватного поведения вне школы ученицы XI класса общеобразовательной средней школы №156 (по соответствующим причинам имя не разглашается) в отношении девочки, окончившей IX класс школы в 2023 году.
Напомним, что на видео девочка-подросток пишет на лбу "жертвы" нецензурное слово, разбивает на ее голове яйцо, а другая отрезает ей ножницами волосы.
По нашим данным, одна из участниц расправы над выпускницей в настоящее время учится в указанной школе.