Ailə üzvlərini amansızlıqla öldürməkdə ittiham olunan şəxsin ali təhsil aldığı yer açıqlandı
Üç gün əvvəl ikisi uşaq olmaqla beş nəfər ailə üzvünü amansızlıqla öldürməkdə ittiham olunan Əhməd Əhmədov barədə daha bir maraqlı məqam ortaya çıxıb.
“Qafqazinfo”nun əldə etdiyi məlumata görə, 25 yaşlı Əhməd orta məktəbi bitirdikdən sonra Rusiyada ali təhsil alıb. Təhsili ilə bağlı o, bir müddət orada yaşayıb.
Üç gündür hər kəsi sarsıdan cinayət əməlinə görə həbs edilən Əhməd təhsil möhləti olduğu üçün 21 yaşında Hərbi Komissiyada qeydiyyatdan keçib.
Xatırladaq ki, 1 nömrəli Respublika Psixiatriya Xəstəxanasının aktına əsasən, çağırışçıya “Şizofrenəbənzər pozuntu” diaqnozu təyin edilib. Nəticədə Əhməd Mehman oğlu Əhmədov həm dinc dövrdə, həm müharibə dövründə hərbi xidmətə yararsız hesab edilib.скачать dle 11.3

Стали известны новые факты об Ахмеде Ахмедове
Стал известен еще один интересный факт об А.Ахмедове, обвиняемом в совершенном три дня назад жестоком убийстве пяти членов семьи, включая двоих детей.
По информации Qafqazinfo, после окончания средней школы Ахмед получил высшее образование в России. В связи с учебой он прожил некоторое время в этой стране.
Ахмед, арестованный за преступление, повергшее общество в шок, был взят на учет Военной комиссией в 21 год, поскольку у него была отсрочка в связи с учебой.
Согласно акту Республиканской психиатрической больницы №1, призывнику был поставлен диагноз "шизофреноподобное расстройство". В результате Ахмед Мехман оглу Ахмедов был признан негодным к военной службе как в мирное, так и в военное время.скачать dle 11.3