Naxçıvanda sabiq xidmət rəisi həbs edildi
Azərbaycan Respublikası Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətində davam edən cinayət işi üzrə Naxçıvan Muxtar Respublikasının Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin (NMR SHXÇDX) sabiq rəisi Mirzə Xəlil oğlu Cəlilovun barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilməsi ilə bağlı vəsatətə Bakı Hərbi Məhkəməsində baxılıb.
O, NMR SHXÇDX-nin rəisi vəzifəsində işlədiyi müddətdə ayrı-ayrı şəxslərdən külli miqdarda rüşvət almaqda ittiham edilir.
Bakı Hərbi Məhkəməsinin hakimi Rafiq Abbasovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə Mirzə Cəlilov barəsində 3 ay 20 gün müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Qeyd edək ki, Mirzə Cəlilov əvvəllər Naxçıvan Şəhər Polis İdarəsinin rəisi vəzifəsində də çalışıb.скачать dle 11.3

Арестован бывший крупный чиновник Нахчыванской АР
В Бакинском военном суде рассмотрено ходатайство об избрании меры пресечения в отношении экс-начальника Государственной службы по мобилизации и призыву на военную службу Нахчыванской Автономной Республики Мирзы Джалилова по продолжающемуся в Службе государственной безопасности Азербайджанской Республики уголовному делу.
Ему предъявлено обвинение в получении взятки в крупном размере от отдельных лиц в период его пребывания на посту.
На процессе под председательством судьи Бакинского военного суда Рафига Аббасова в отношении М.Джалилова была избрана мера пресечения в виде ареста сроком на 3 месяца и 20 дней.
Отметим, что ранее он также занимал должность начальника Нахчыванского городского управления полиции.скачать dle 11.3