Beynəlxalq terrorçuluğu maliyyələşdirən şəxs Azərbaycanda həbs edildi
Bakı şəhəri Səbail Rayon Məhkəməsi tərəfindən Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətində aparılan cinayət işi üzrə Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı Yusif Sultan oğlu Əliyev barədə həbs qətimkan tədbiri seçildiyi məlum olub.
Yusif Əliyevə elan edilmiş ittihama əsasən, onun “Telegram” və “WhatsApp” sosial şəbəkələrində müxtəlif qapalı qruplar yaradaraq topladığı pul vəsaitlərini beynəlxalq terror təşkilatının maliyyələşdirilməsi məqsədi ilə xarici ölkələrə köçürdüyü müəyyən edilərək cinayət məsuliyyətinə cəlb olunması təmin edilib.
Davam edən cinayət işi üzrə Yusif Əliyev Azərbaycan Respublikası Cinayət Məcəlləsinin 214-1-ci (terrorçuluğu maliyyələşdirmə) maddəsi ilə təqsirləndirilir.скачать dle 11.3

В Азербайджане арестован мужчина, финансировавший международный терроризм
Сабаильский районный суд города Баку избрал меру пресечения в виде ареста в отношении гражданина Азербайджанской Республики (АР) Юсифа Алиева по уголовному делу, возбужденному Службой государственной безопасности (СГБ) АР.
На основании предъявленного Ю.Алиеву обвинения было установлено, что он перевел средства, собранные путем создания различных закрытых групп в Telegram и WhatsApp, в зарубежные страны с целью финансирования международной террористической организации. В связи с вышеперечисленным он привлечен к уголовной ответственности.
Юсиф Алиев обвиняется по статье 214-1 (финансирование терроризма) Уголовного кодекса АР.скачать dle 11.3