Ölüm xəbəri yayılan Cavanşir Quliyev DANIŞDI - YENİLƏNİB
Bu sözləri Teleqraf.com-a açıqlamasında Türkiyədə müalicə olunan və bir müddət öncə ölüm xəbəri yayılan Əməkdar incəsənət xadimi Cavanşir Quliyev deyib.
Xatırladaq ki, sənətkar fevral ayının 5-də İstanbulda yerləşən xəstəxanalardan birinə yerləşdirilib, hazırda müalicəsi davam etdirilir.
Əməkdar incəsənət xadimi, bəstəkar Cavanşir Quliyevin Türkiyədə müalicə aldığı xəstəxanada vəfat etməsi barədə məlumat yayılıb.
APA xəbər verir ki, məlumat yalandır, Cavanşir Quliyevin müalicəsi davam etdirilir.
Heydər Əliyev Fondundan bildirilib ki, bu gün Cavanşir Quliyevin üzərində planlaşdırılmış əməliyyat aparılması nəzərdə tutulur.
Xatırladaq ki, bəstəkarın müalicəsinə Heydər Əliyev Fondu tərəfindən dəstək göstərilir.скачать dle 11.3

Композитор Джаваншир Гулиев: Чувствую себя вполне нормально - ОБНОВЛЕНО
Об этом teleqraf.com сказал заслуженный деятель искусств Джаваншир Гулиев, проходивший лечение в Турции.
Ранее появились сообщения о смерти известного композитора.
Напомним, 5 февраля он был госпитализирован в одну из больниц Стамбула, где в настоящее время проходит лечение.
В азербайджанском сегменте Сети была распространена информация о том, что заслуженный деятель искусств Азербайджана, композитор Джаваншир Гулиев скончался в одной из больниц Турции, где проходил лечение.
Как сообщает АПА, данная информация не соответствует действительности, лечение Дж.Гулиева продолжается.