06.02.2024 12:14 1 914
“Nikosayağı” kimi tanınan bloqer Nicat Şakirlinin cinayət işi üzrə məhkəmənin hazırlıq iclası keçirilib.
“Report” xəbər verir ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hakimi Samir Əliyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə prokuror ittiham aktı elan edilib.
İttiham aktında göstərilib ki, hadisə ötən ilin avqustunda qeydə alınıb. Nicat Şakirli içkili vəziyyətdə idarə etdiyi “Porsche” markalı avtomobillə yük maşınına (TIR) çırpılıb. Qəza nəticəsində avtomobildə olan bloqerin dostu Ruslan Məmmədov vəfat edib.
Daha sonra söz təqsirləndirilən şəxs Nicat Şakirliyə verilib.
Nicat Şakirli ona edilən ittihamla özünü tam təqsirli bilib.
O bildirib ki, hadisədən qabaq mərhum Ruslan Məmmədovla avtomobili ilə şəhər gəzintisi edib:
“Hadisələri tam xatırlaya bilmirəm. Mən videoya baxandan sonra hər şey yadıma düşdü. Çay içib istirahət edirdik. Mənə qaranlıq qalan o məqam oldu ki, qəzanı törətməmişdən öncə içkili olmamışam. Mən içkini bir gün qabaq barda içmişdim. Hadisə zamanı vəfat edən Ruslan mənim əzizim idi. Kaş o yox, mən ölərdim. Onun ailəsindən dönə-dönə üzr istəyirəm”.

Блогер Nikosayağı: Я выпил алкоголь в баре за день до ДТП - ФОТО/ВИДЕО
Состоялось предварительное заседание суда по уголовному делу блогера Ниджата Шакирли, известного как Nikosayağı.
Как передает Report, на процессе под председательством судьи Бакинского суда по тяжким преступлениям Самира Алиева прокурор огласил обвинительное заключение.
В нем указано, что инцидент произошел в августе прошлого года. Автомобиль Porsche, за рулем которого в состоянии алкогольного опьянения находился Ниджат Шакирли, врезался в фуру. В результате аварии погиб находившийся в машине друг блогера Руслан Мамедов.
Затем слово было предоставлено обвиняемому Ниджату Шакирли. Он признал себя виновным по предъявленным ему обвинениям.
По словам инфлюэнсера, перед инцидентом он катался по городу на автомобиле с Русланом Мамедовым.
"Я не могу полностью восстановить в памяти все события того вечера. После просмотра видео я вспомнил, что мы пили чай и отдыхали. Для меня остался неясным тот факт, что я не был пьян перед ДТП. Я выпил алкоголь в баре за день до этого. Погибший в аварии Руслан был мне дорогим человеком. Лучше бы я умер вместо него. Еще раз прошу прощения у его семьи", - сказал блогер.