Qaxda narkotiklərin satışı ilə məşğul olan qonşular ƏLƏ KEÇDİLƏR - FOTO
Qax Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən narkotik vasitələrin satışı ilə məşğul olan şəxslərə qarşı əməliyyatlar həyata keçirilib.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şəki regional qrupundan verilən məlumata görə, keçirilmiş əməliyyat zamanı rayon sakinləri - əvvəllər də xuliqanlıq və digər cinayətlərə görə məhkum olunmuş Mübariz Mustafazadə və onun qonşusu Firuz Yusifov saxlanılıb.
Hər iki şəxsin üzərinə və yaşadıqları ünvanlara baxış keçirilən zaman ümumi çəkisi 4 kiloqram 230 qrama yaxın qurudulmuş marixuana, eləcə də çətənə bitkisinin toxumları aşkar edilib. Araşdırma zamanı saxlanılan şəxslərin həmin narkotik vasitələri ötən ilin yaz aylarında meşəlik ərazidə becərdikləri çətənə bitkilərindən satış və şəxsi istifadələri üçün əldə etdikləri məlum olub. Həmin əraziyə baxış keçirilərkən isə çəkisi 14 kiloqram olan 65 ədəd çətənə bitkisinin qalıqları aşkarlanaraq maddi sübut kimi götürülüb. Onlar ifadələrində narkotiklərin satışı ilə məşğul olduqlarını etiraf ediblər.
Davam etdirilən tədbirlərlə Firuz Yusifovun narkotik vasitəni satdığı rayon sakini, əvvəllər də analoji əmələ görə məhkum edilmiş Kərim Abdullayev saxlanılıb. Polis əməkdaşları tərəfindən onun idarə etdiyi avtomobilə baxış keçirilərkən F.Yusifovdan aldığı qurudulmuş marixuana aşkarlanıb.

В Гахском районе задержаны подозреваемые в наркоторговле соседи - ФОТО
Сотрудники Гахского районного отдела полиции (РОП) провели операции против лиц, занимавшихся сбытом наркотиков.
Как сообщили в шекинской региональной группе пресс-службы МВД, в ходе операции были задержаны жители района - ранее судимый за хулиганство и другие преступления Мубариз Мустафазаде и его сосед Фируз Юсифов.
При личном досмотре задержанных, а также обыске в их домах были обнаружены марихуана общим весом 4 кг 230 г, а также семена конопли. В ходе следствия выяснилось, что эти наркотики они получили из кустов конопли, которые вырастили в лесном массиве весной прошлого года для сбыта и личного использования. Во время осмотра этого участка были обнаружены и изъяты в качестве вещественных доказательств остатки 65 кустов конопли общим весом 14 кг. В своих показаниях оба признали, что занимались сбытом наркотиков.
При продолжении расследования был задержан житель района, ранее судимый Керим Абдуллаев, которому Ф.Юсифов продал наркотики. При досмотре автомобиля, которым он управлял, полицейские обнаружили марихуану, приобретенную им у Ф.Юсифова.