Ləhiş bağlarında fəhləni öldürməkdə təqsirləndirilən şəxs hökmdən şikayətçidir
Bakıda ehtiyatsızlıqdan zərərçəkmiş şəxsin ölümünə səbəb olmaqda təqsirləndirilən Vasif Bayramovun barəsindəki hökmdən yenidən kassasiya şikayəti verilib.
Pravda.az xəbər verir ki, şikayət Ali Məhkəmənin hakimi Vidadi Cəfərovun sədrliyi ilə araşdırılacaq.
Məhkəmənin ilkin hazırlıq iclası fevralın 1-nə təyin edilib.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə o, 10 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, 2022-ci il iyulun 6-da saat 21 radələrində Sabunçu rayonu, Nardaran qəsəbəsi, Ləhiş bağları yaşayış massivində yerləşən nömrəsiz fərdi evdə fəhlə işləyən Əlvan Hüseynovun xəsarət alması və aldığı xəsarətlərdən iyulun 10-da xəstəxanada ölməsi barədə polis şöbəsinə məlumat daxil olub.
Aparılmış araşdırmalarla müəyyən edilib ki, zərərçəkmişlə bir yerdə fəhlə işləyən Vasif Bayramov şəxsi münasibətlər zəminində aralarında yaramış mübahisə zamanı Əlvan Hüseynovu itələyib. Sonuncu yerə yıxılaraq başının daşa dəyməsi nəticəsində almış olduğu xəsarətdən xəstəxanada ölüb.
Faktla bağlı Sabunçu Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 126.3-cü (qəsdən sağlamlığa ağır zərər vurma ehtiyatsızlıqdan zərərçəkmiş şəxsin ölümünə səbəb olduqda) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb. Vasif Bayramov təqsirləndirilən şəxs qismində cəlb olunmaqla barəsində məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.скачать dle 11.3

Виновный в убийстве рабочего снова предстанет перед судом
На приговор в отношении Васифа Байрамова, обвиняемого в убийстве по неосторожности, подана повторная кассационная жалоба.
Как сообщает рravda.az, жалоба будет рассмотрена под председательством судьи Верховного суда Видади Джафарова.
Предварительное заседание суда назначено на 1 февраля.
Бакинский суд по тяжким преступлениям приговорил В.Байрамова к 10 годам лишения свободы.
Отметим, что 6 июля 2022 года около 21:00 в отдел полиции поступила информация о том, что Алван Гусейнов, работавший рабочим в частном доме, расположенном в жилом массиве Ляиш Баглары в поселке Нардаран Сабунчинского района Баку, получил различные травмы, от которых скончался 10 июля в больнице.
В ходе проведенного расследования было установлено, что подсудимый, работавший вместе с Гусейновым, толкнул последнего во время конфликта, возникшего между ними на почве личных отношений. Алван Гусейнов умер в медучреждении от травм, полученных в результате падения на землю и удара головой о камень.
По данному факту в районной прокуратуре было возбуждено уголовное дело по статье 126.3 (умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего) Уголовного кодекса Азербайджана.
Васиф Байрамов был привлечен в качестве обвиняемого, решением суда в его отношении избрана мера пресечения в виде ареста.скачать dle 11.3