DİN Zabratda səkkizinci sinif şagirdinin döyülməsi ilə bağlı araşdırmaya başladı - YENİLƏNİB
Bakı Şəhəri 75 nömrəli tam orta məktəbin səkkizinci sinif şagirdi qeyri-dərs günü məktəbdən kənar ərazidə fiziki və psixoloji təzyiqə məruz qalıb.
Məsələ ilə bağlı Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin əməkdaşı İbrahim Əmiraslanlı Oxu.Az-a bildirib ki, hadisə ilə bağlı polisə bugün məlumat daxil olub.
Hazırda araşdırma aparılır.
Bu barədə APA-ya məktəbdən məlumat verilib.
Bildirilib ki, məsələ ilə əlaqədar şagirdin valideynləri tərəfindən hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət olunub.
Qeyd edək ki, şagirdin Sabunçu rayonunun Zabrat qəsəbəsində yeddi nəfər yeniyetmə tərəfindən döyüldüyü barədə məlumat yayılıb.скачать dle 11.3

В МВД прокомментировали информацию об избиении в Баку восьмиклассника - ОБНОВЛЕНО
Как сообщил oxu.az сотрудник пресс-службы Министерства внутренних дел Ибрагим Амирасланлы, соответствующая информация поступила в полицию 29 января.
"В связи с полученной информацией проводится проверка", - отмечается в сообщении.
Учащийся 8-го класса полной средней школы №75 города Баку во внеучебное время подвергся физическому и психологическому давлению на внешкольной территории.
Об этом АПА сообщили в учебном заведении.
Согласно информации, в связи с произошедшим родители учащегося обратились в правоохранительные органы.
Отметим, что ранее в социальных сетях распространилась информация о том, что в поселке Забрат Сабунчинского района столицы семеро подростков избили школьника.