Azərbaycan Ordusunun zabiti qətlə yetirildi - Saxlanılan var
Müdafiə Nazirliyinin “N” saylı hərbi hissəsinin hərbi qulluqçusu Amil Hümbət oğlu Abdullayevin ölüm faktı barədə Füzuli Hərbi Prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Bu barədə Hərbi Prokurorluq məlumat yayıb.
Fakt üzrə Füzuli Hərbi Prokurorluğunda Azərbaycan Respublikası Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə, yəni digər şəxsi qəsdən həyatdan məhrum etmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb, Füzuli hərbi prokurorluğunun və Azərbaycan Respublikası Hərbi Prokurorluğunun Kriminalistika və İnformasiya Texnologiyaları idarəsinin əməkdaşları tərəfindən hadisə yerinə və meyitə baxış keçirilib, iş üçün əhəmiyyət kəsb edən predmetlər maddi sübut kimi götürülüb, şahidlər dindirilib, müvafiq ekspertizalar təyin edilib və digər zəruri istintaq hərəkətləri həyata keçirilib.
İlkin istintaqla, ordumuzun zabiti A.H.Abdullayevin digər zabit Nizami Eynulla oğlu Abdullayev tərəfindən aralarında yaranmış mübahisə zəminində qəsdən öldürülməsinə əsaslı şübhələr müəyyən olunduğundan, o, şübhəli şəxs qismində tutularaq, istintaqa cəlb edilib.

Убит офицер азербайджанской армии: есть задержанный
В Физулинскую военную прокуратуру поступила информация о факте смерти военнослужащего N-ой воинской части Министерства обороны Азербайджана Амиля Гумбат оглу Абдуллаева.
Об этом сообщили в пресс-службе Военной прокуратуры.
"По данному факту было возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство, т.е. умышленное лишение жизни другого человека) Уголовного кодекса. Сотрудники данной военной прокуратуры и Управления криминалистики и информационных технологий Военной прокуратуры Азербайджана произвели осмотр места происшествия и тела, изъяли в качестве вещественных доказательств значимые для следствия предметы, допросили свидетелей, назначили соответствующие экспертизы, а также выполнили другие действия.
В ходе предварительного следствия были установлены обоснованные подозрения в том, что офицера азербайджанской армии А.Абдуллаева убил другой офицер Низами Эйнулла оглу Абдуллаев на почве возникшего между ними конфликта. Последний задержан в качестве подозреваемого и привлечен к следствию.
В настоящее время расследование продолжается, в соответствии с требованиями законодательства будут приняты все меры", - говорится в сообщении.скачать dle 11.3