Qaribaşvili: “Ümid edirik ki, İrəvan və Bakı tezliklə sülh sazişi imzalayacaq”
“Gürcüstan həmişə regionda uzunmüddətli sülh və sabitliyin tərəfdarı olub və bu məsələyə öz töhfəsini verməyə hazırdır”.
Bunu Gürcüstanın Baş naziri İrakli Qaribaşvili erməni həmkarı Nikol Paşinyanla birgə mətbuat konfransında deyib.
“Biz hər zaman uzunmüddətli sülhün bərqərar olmasına töhfə verməyə hazırıq və bunun region ölkələri üçün faydalı olduğuna inanırıq. İrəvanla Bakı arasındakı dialoqu böyük nikbinliklə izləyirik. Ümid edirik ki, tərəflər tezliklə sülh sazişini rəsmiləşdirəcəklər”, - o vurğulayıb.скачать dle 11.3

Премьер Грузии: Тбилиси с оптимизмом следит за диалогом Баку и Еревана
Грузия всегда была сторонницей долгосрочного мира и стабильности в регионе и готова внести свой вклад в это дело.
Об этом премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили заявил на совместной пресс-конференции с армянским коллегой Николом Пашиняном.
"Мы всегда готовы внести вклад в установление долгосрочного мира и считаем, что это выгодно странам региона. С большим оптимизмом следим за диалогом между Баку и Ереваном. Надеемся, что стороны в скором времени оформят мирное соглашение", - сказал Гарибашвили.