Qobustanda ər arvadını öldürməkdə şübhəli bilinir
Yanvarın 11-i saat 20 radələrində 1974-cü il təvəllüdlü Pərvanə Zeynalovanın Qaradağ rayonu, Qobustan qəsəbəsi ərazisində yerləşən evində öldürülməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Bu barədə Qaradağ Rayon Prokurorluğundan bildirilib.
Aparılan araşdırma zamanı 1970-ci il təvəllüdlü Zaman Zeynalovun aralarında yaranmış mübahisə zamanı arvadı Pərvanə Zeynalovaya bıçaqla xəsarətlər yetirərək qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsilə cinayət işi başlanıb, Zaman Zeynalov könüllü olaraq istintaqa təslim olub və iş üzrə şübhəli şəxs qismində tutulub.

В Гобустане 54-летний мужчина убил свою супругу
11 января около 20:00 в Гарадагскую районную прокуратуру поступила информация об убийстве Парваны Зейналовой (1974 г.р.) в своем доме, расположенном на территории поселка Гобустан.
Как сообщили в надзорном органе, в ходе проведенного расследования возникли обоснованные подозрения в том, что Заман Зейналов (1970 г.р.), муж погибшей, умышленно убил П.Зейналову, нанеся ей удары ножом во время возникшего между ними конфликта.
По данному факту в районной прокуратуре возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (Умышленное убийство) УК АР, З.Зейналов добровольно сдался следствию и был задержан в качестве подозреваемого.