Türkmənistandakı Azərbaycan vətəndaşlarına müraciət edilib
Azərbaycanın Türkmənistandakı səfirliyi bu ölkə ərazisində daimi yaşayan və ya müvəqqəti olan, yaxud uzunmüddətli ezamiyyətdə olan 18 yaşını tamamlamış Azərbaycan vətəndaşlarına müraciət edib.
Bu barədə səfirliyin “X” hesabında paylaşım edilib.
Bildirilib ki, 7 fevral 2024-cü il tarixinə təyin olunmuş növbədənkənar prezident seçkisində iştirak edəcək, Türkmənistanda daimi yaşayan və ya müvəqqəti olan, yaxud uzunmüddətli ezamiyyətə gəlmiş 18 yaşına çatmış Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının seçici siyahısına əlavə olunmaları məqsədilə 29 dekabr 2023-cü il tarixinədək aşağıda qeyd olunmuş əlaqə vasitələri ilə Azərbaycan Respublikasının Türkmənistandakı səfirliyinə müraciət etmələri xahiş olunur.
Telefon: 48-20-44
Elektron poçt: ashgabat@mission.mfa.gov.az
Müraciət zamanı seçici siyahısına əlavə edilməsi məqsədilə Azərbaycan Respublikası vətəndaşının tam adı (soyadı, adı və ata adı), doğulduğu tarix (il, ay və gün) və yaşadığı ünvan barədə məlumat təqdim olunmalıdır.скачать dle 11.3

Посольство Азербайджана в Туркменистане обратилось к соотечественникам
Посольство Азербайджанской Республики (АР) в Туркменистане обратилось к гражданам Азербайджана в связи с предстоящими выборами президента Азербайджана, которые пройдут 7 февраля 2024 года.
Об этом говорится в публикации на странице дипмиссии в соцсети Х.
Согласно информации, достигшим совершеннолетия гражданам АР, постоянно или временно проживающим в указанной республике либо находящимся в долгосрочной командировке, следует обратиться в посольство нашей страны в Туркменистане для включения их имен в список избирателей до 29 декабря 2023 года по нижеследующим контактам:
Телефон: 48-20-44;
Электронная почта: ashgabat@mission.mfa.gov.az.
Для включения в список избирателей в информации должны быть указаны имя, фамилия, отчество, дата рождения и адрес места проживания.скачать dle 11.3