Azərbaycanda prezidentliyə daha bir namizədin adı açıqlandı - YENİLƏNİB
Keçmiş Azərbaycan Liberal Demokrat Partiyasının sədri Fuad Əliyevin prezidentliyə namizədliyi irəli sürülüb.
Fuad Əliyev APA-ya açıqlamasında deyib ki, seçkilərdə müstəqil namizəd kimi iştirak edəcək.
O əlavə edib ki, “Vətəndaş Birliyi” Seçki Qərargahı yaradılıb. Qərargaha isə Xəzər Teyyub rəhbərlik edəcək.
Milli Cəbhə Partiyasının sədri, deputat Razi Nurullayevin növbədənkənar Prezident seçkilərində iştirak etmək üçün namizədliyi irəli sürülüb.
Bu barədə partiyanın bu gün keçirilən iclasında qərar qəbul edilib.
Bununla da Azərbaycanda növbədənkənar Prezident seçkilərinə namizədlərin sayı 6-ya çatıb.
Bütöv Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyasının (BAXCP) sədri, deputat Qüdrət Həsənquliyevin növbədənkənar prezident seçkisində iştirak etmək üçün namizədliyi irəli sürülüb.
Bu barədə “Report”a BAXCP sədrinin müavini Niyaməddin Orduxanlı məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, bununla bağlı partiyanın İdarə Heyətinin bugünkü iclasında qərar qəbul olunub.
Bununla da Azərbaycanda fevralın 7-də keçiriləcək növbədənkənar prezident seçkisində namizədliyini irəli sürən şəxslərin sayı beşə çatıb.
Qeyd edək ki, dekabrın 15-də isə Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) İdarə Heyətinin genişləndirilmiş iclasında İlham Əliyevin prezidentliyə namizədliyinin irəli sürülməsi barədə qərar qəbul edilib.
Dekabrın 16-da isə Böyük Quruluş Partiyasının (BQP) Ali Məclisinin qərarı ilə partiya sədri, deputat Fazil Mustafanın prezidentliyə namizədliyi irəli sürülüb.
Sosial Tədqiqatlar Mərkəzi İdarə Heyətinin sədri, millət vəkili Zahid Oruc da namizədliyini öz təşəbbüsü ilə irəli sürüb.
Böyük Azərbaycan Partiyasının sədri Elşad Musayev növbədənkənar prezident seçkisində iştirak etmək üçün namizədliyini irəli sürüb. O, sənədlərini dekabrın 19-da Mərkəzi Seçki Komissiyasına təqdim edəcək.скачать dle 11.3

Объявлено имя еще одного кандидата на пост президента Азербайджана - ОБНОВЛЕНО
Председатель партии "Национальный фронт", депутат Рази Нуруллаев выдвинут для участия во внеочередных президентских выборах.
Как сообщает Report, решение об этом было принято на сегодняшнем собрании партии.
Таким образом, число кандидатов на внеочередные президентские выборы в Азербайджане достигло шести.
Партия "Народный фронт всего Азербайджана" выдвинула кандидатуру председателя, депутата Гудрата Гасангулиева на внеочередные президентские выборы, которые состоятся в Азербайджане 7 февраля.
Об этом Report сообщил зампредседателя партии Ниямеддин Ордуханлы.
По его словам, решение о выдвижении кандидатуры Гасангулиева было принято на сегодняшнем заседании правления партии.
Таким образом, число кандидатов на предстоящих внеочередных президентских выборах в Азербайджане достигло пяти.
Отметим, 15 декабря на расширенном заседании правления партии "Ени Азербайджан" было принято решение о выдвижении кандидатуры Ильхама Алиева на президентские выборы.
"Партия большого строительства" (ПБС) 16 декабря выдвинула кандидатуру депутата Фазиля Мустафы. Решение принято по итогам заседания партии.
Также 16 декабря председатель правления Центра социальных исследований, депутат Захид Орудж объявил о намерении выдвинуть свою кандидатуру на предстоящие президентские выборы.
Председатель партии "Великий Азербайджан" Эльшад Мусаев выдвинул свою кандидатуру для участия во внеочередных президентских выборах накануне, 17 декабря.скачать dle 11.3