Prezident: “Azərbaycana beynəlxalq aləmdə olan hörmət günbəgün artır”
“Bir neçə gün bundan əvvəl ölkəmiz növbəti böyük uğura imza atmışdır, COP29 beynəlxalq konfrans Azərbaycanda, Bakıda keçiriləcək. Bu qərarı bütün dünya ölkələri bir neçə gün bundan əvvəl qəbul etmişdir və beləliklə, Azərbaycana növbəti dəfə böyük etimad və böyük hörmət göstərilmişdir”.
Dövlətimizin başçısı deyib: “Biz buna layiqik, biz apardığımız siyasət nəticəsində dünya miqyasında çox güclü mövqelərə sahib olmuşuq. Azərbaycana beynəlxalq aləmdə olan hörmət günbəgün artır və biz bu hörməti öz əməlimizlə, işimizlə, siyasətimizlə qazanmışıq”.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: В результате проводимой нами политики достигнуты очень сильные позиции в мировом масштабе
15.12.2023 14:50 3 699
Несколько дней назад наша страна добилась очередного большого успеха: международная конференция COP29 пройдет в Азербайджане, Баку. Это решение было принято несколько дней назад всеми странами мира, и, таким образом, Азербайджану в очередной раз было оказано большое доверие и уважение.
"Мы достойны этого, в результате проводимой нами политики у нас очень сильные позиции в мировом масштабе. Уважение к Азербайджану на международной арене с каждым днем растет, мы завоевали это уважение своими действиями, делами, политикой", - отметил глава государства.скачать dle 11.3