YAP-ın prezidentliyə namizədinin səlahiyyətli nümayəndələri - ADLAR
Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) növbədənkənar prezident seçkisində namizədinin səlahiyyətli nümayəndələrinin adları açıqlanıb.
Bu barədə qərar YAP İdarə Heyətinin bu gün keçirilən iclasında qəbul edilib.
Qərarla YAP sədrinin müavini - Mərkəzi Aparatın rəhbəri Tahir Budaqov və YAP sədrinin müavini Əli Əhmədov partiyanın növbədənkənar prezident seçkisindəki namizədinin səlahiyyətli nümayəndələri təyin ediliblər.
Mərkəzi Aparatın rəhbərinin müavini Əhliman Tağıyev isə maliyyə məsələləri üzrə səlahiyyətli nümayəndə təyin olunub.
Qeyd edək ki, YAP İdarə Heyətinin qərarına əsasən, partiyanın növbədənkənar prezident seçkisindəki namizədi Prezident İlham Əliyevdir.

Полномочные представители кандидата в президенты от ПЕА - ИМЕНА
Объявлены имена полномочных представителей кандидата от партии "Ени Азербайджан" (ПЕА) на внеочередных президентских выборах.
Решение об этом было принято на сегодняшнем заседании правления ПЕА.
Согласно решению, заместитель председателя ПЕА - руководитель Центрального аппарата Таир Будагов и заместитель председателя ПЕА Али Ахмедов назначены полномочными представителями кандидата от партии на внеочередных президентских выборах.
Заместитель руководителя Центрального аппарата Ахлиман Тагиев назначен полномочным представителем по финансовым вопросам.
Отметим, что согласно решению правления ПЕА, кандидатом от партии на внеочередные президентские выборы выдвинут действующий Президент Ильхам Алиев.