Ağsuda xeyli sayda silah-sursat aşkar edilib, altı odlu silah isə könüllü təhvil verilib
Bildirilib ki, keçirilmiş əməliyyat tədbiri nəticəsində rayon ərazisindən bir ədəd lüləsi və qundağı kəsilmiş tüfəng, 246 ədəd avtomat və pulemyot patronu, iki ədəd ətrafı işıqlandırmaq üçün nəzərdə tutulan fişəng, eləcə də avtomata məxsus sandıqça aşkar edilərək götürülüb.
Son bir gün ərzində keçirilən profilaktiki tədbirlər nəticəsində isə, rayon sakinləri müvafiq icazələri olmadan qanunsuz olaraq saxladıqları müxtəlif markalı altı ov tüfəngini könüllü olaraq polisə təhvil veriblər.
Polis tərəfindən son iki ay ərzində bu istiqamətdə keçirilən profilaktiki tədbirlər nəticəsində isə vətəndaşlardan ümumilikdə 18 odlu silah təhvil götürülüb.скачать dle 11.3

В Агсуинском районе обнаружено значительное количество оружия и боеприпасов
Отмечено, что в результате операции на территории района были обнаружены и изъяты ружье с обрезанными дулом и стволом, 246 автоматных и пулеметных патронов, два осветительных боеприпаса (ракеты), а также пулеметный короб.
В результате проведенных полицией за минувшие сутки профилактических мероприятий жители района добровольно сдали полиции шесть незаконно хранившихся без соответствующего разрешения охотничьих ружей различных марок.
За последние два месяца правоохранительными органами от граждан было принято в общей сложности 18 единиц огнестрельного оружия.