Rusiya XİN başçısı: “İlham Əliyevin MDB-nin qeyri-rəsmi sammitində iştirakına ümid edirik”
“Rusiya tərəfi Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin MDB-nin Sankt-Peterburqda keçiriləcək qeyri-rəsmi sammitində iştirakına ümid edir”.
“Report” xəbər verir ki, bunu dekabrın 5-də Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrov azərbaycanlı həmkarı Ceyhun Bayramovla ikitərəfli görüşündə deyib.
“Ənənəyə uyğun olaraq, bu ayın sonunda Sankt-Peterburqda Ali Avrasiya İqtisadi Şurasının iclasları və MDB-nin qeyri-rəsmi sammiti keçiriləcək, burada biz, əvvəllər olduğu kimi, Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin də iştirakına ümid edirik”, - o vurğulayıb.скачать dle 11.3

Лавров: РФ рассчитывает на участие Ильхама Алиева в работе неформального саммита СНГ
Российская сторона рассчитывает, что Президент Азербайджана Ильхам Алиев примет участие в работе неформального саммита Содружества Независимых Государств (СНГ), который пройдет в Санкт-Петербурге.
Как передает Report, об этом заявил министр иностранных дел РФ Сергей Лавров, открывая переговоры с главой МИД Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
"В самом конце месяца, по традиции в начале рождественских дней в Санкт-Петербурге пройдут заседания Высшего Евразийского экономического совета и неформальный саммит СНГ, где мы рассчитываем на участие, как это было и в прошлые годы, Президента Азербайджана Ильхама Гейдаровича Алиева", - сказал глава российского дипведомства.скачать dle 11.3