Azərbaycan Prezidenti: “İşğaldan azad olunmuş ərazilərdə sıfırdan yeni şəhərlər və kəndlər inşa edirik”
24.11.2023 15:34 3 915
“Hazırda işğaldan azad olunmuş ərazilərdə genişmiqyaslı bərpa-quruculuq işləri həyata keçirilir. Biz sıfırdan yeni şəhərlər və kəndlər inşa edirik”.
Dövlətimizin başçısı ilkin mərhələdə 100 yaşayış məntəqəsinin, o cümlədən doqquz şəhər və səkkiz qəsəbənin bərpasının nəzərdə tutulduğunu qeyd edib.
“Keçmiş məcburi köçkünlər “Böyük Qayıdış” Proqramı çərçivəsində öz dədə-baba yurdlarına qayıdırlar. 2026-cı ilin sonuna qədər 140 min keçmiş məcburi köçkün öz doğma evlərinə qayıdacaq”, - deyə Azərbaycan Prezidenti bildirib.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Азербайджан с нуля возводит новые города и села на освобожденных от оккупации территориях
24.11.2023 15:34 3 918
В настоящее время на освобожденных от оккупации территориях мы проводим широкомасштабные строительно-восстановительные работы. Мы возводим с нуля новые города и села.
Глава государства довел до внимания, что на первоначальном этапе планируется восстановить 100 населенных пунктов, в том числе девять городов и восемь поселков.
"В рамках программы Великого возвращения бывшие вынужденные переселенцы возвращаются в свои исконные края. До конца 2026 года 140 000 бывших вынужденных переселенцев вернутся в родные дома", - добавил Президент Ильхам Алиев.скачать dle 11.3