Müdafiə Nazirliyi 15 gün müddətində hərbçilərin maaşları ilə bağlı təkliflərini hökumətə təqdim edəcək
21.11.2023 12:21 2 043
Müdafiə Nazirliyi 15 gün müddətində hərbi qulluqçuların vəzifə maaşlarının məbləği barədə təkliflərini Nazirlər Kabinetinə təqdim edəcək.
Bununla bağlı Baş nazir Əli Əsədov Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrinin hərbi qulluqçularının vəzifə maaşlarının artırılması haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2023-cü il 7 noyabr tarixli 2342 nömrəli Fərmanının icrasının təmin edilməsi barədə sərəncam imzalayıb.
Sərəncamla Müdafiə Nazirliyi Ədliyyə Nazirliyi, Maliyyə Nazirliyi, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi ilə razılaşdırmaqla, on beş gün müddətində hərbi qulluqçuların vəzifə maaşlarının məbləği, nəzərdə tutulan artım əmsalının məbləğinin yuxarı həddi, vəzifələrin siyahısı və həmin vəzifələr üzrə hərbi qulluqçuların vəzifə maaşlarının məbləği barədə təkliflərini Nazirlər Kabinetinə təqdim etməlidir.скачать dle 11.3

Минобороны в течение 15 дней представит правительству свои предложения по зарплатам военнослужащим
Министерство обороны Азербайджанской Республики (АР) в течение 15 дней представит в Кабинет министров предложения о размере должностных окладов (заработных плат) военнослужащих.
Соответствующее распоряжение об обеспечении исполнения указа Президента "О повышении должностных окладов военнослужащих Сил специального назначения Министерства обороны АР" №2342 от 7 ноября 2023 года подписал премьер-министр Али Асадов.
Приказом Минобороны по согласованию с Министерством юстиции, Министерством финансов, Министерством труда и социальной защиты населения в 15-дневный срок должно представить в Кабмин предложения о размере должностных окладов военнослужащих, верхнем пределе суммы предполагаемого коэффициента повышения, перечне должностей и размере должностных окладов военнослужащих по этим должностям.скачать dle 11.3