Bakıda piyadanı vuraraq öldürən avtobus sürücüsü ilə bağlı QƏRAR
Bakı Apellyasiya Məhkəməsində avtobusla piyadanı vuraraq öldürməkdə təqsirləndirilən Ceyhun Müslümovun (şərti) barəsindəki hökmdən verilən apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Cavid Hüseynin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub. Qərara əsasən, apellyasiya şikayəti təmin edilməyib.
Yasamal Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə ona 4 il müddətinə azadlıqdan məhrumetmə cəzası təyin olunub. Ceyhun Müslümov cəzasını məntəqə tipli cəzaçəkmə müəssisəsində çəkəcək.
İttihama görə, hadisə 3 noyabr 2022-ci il tarixdə, saat 21:11 radələrində paytaxtın Yasamal rayonu ərazisində yerləşən “Alov” zavodunun qarşısında qeydə alınıb.
Belə ki, Ceyhun Müslümov şirkətlərdən birinə məxsus idarə etdiyi “Otokar” markalı 18 nömrəli marşrut xətt avtobusu ilə hərəkətdə olarkən yolu soldan sağa keçmək istəyən sərxoş vəziyyətdə olan piyada P.Məmişovu vurub. Piyada almış olduğu xəsarətlər nəticəsində hadisə yerində ölüb.

Принято решение в отношении водителя автобуса, насмерть сбившего пешехода в Баку » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Принято решение в отношении водителя автобуса, насмерть сбившего пешехода в Баку
В Бакинском апелляционном суде завершилось рассмотрение апелляционной жалобы на приговор Джейхуну Муслюмову (имя и фамилия условные - ред.) - водителю автобуса, обвиняемому в совершении смертельного наезда на пешехода.
По информации pravda.az, решение было оглашено на процессе под председательством судьи Джавида Гусейна. Согласно решению, жалоба не была удовлетворена.
Ясамальский районный суд назначил ему наказание в виде лишения свободы сроком на 4 года. Дж.Муслюмов будет отбывать наказание в исправительном учреждении участкового типа.
Согласно обвинительному заключению, инцидент был зафиксирован 3 ноября 2022 года около 21:11 перед заводом Alov в Ясамальском районе столицы.
Дж.Муслюмов, находясь за рулем автобуса Otokar регулярной маршрутной линии №18, сбил пьяного П.Мамишова, пытавшегося перейти дорогу. В результате от полученных травм пешеход скончался на месте происшествия.